Лещетарське мандрівництво

Третя проба, УПЮ, Спеціального Зацікавлення

Третя проба

Вимоги до вмілості

 1. Здобути пластові вмілості «Лещетарство альпійського стилю», «Лещетарство нордійського стилю», «Перша допомога» для свого віку, «Картографія» для свого віку.

 2. Знати особливості лещетарського спорядження для мандрівництва та що відрізняє його від звичайного з’їздового (альпійського) стилю.

 3. Пояснити принцип роботи спеціальних кріплень, лещет, конусів та лещетарсько-мандрівних черевиків. Вміти правильно використовувати та зберігати спорядження для лещетарського мандрівництва.

 4. Знати про спорядження на зимову лещетарську мандрівку, його особливості та найбільш ефективні та безпечні способи одягання на цей вид мандрівок.

 5. Знати терени, в яких можна проводити лещетарське мандрівництво, особливості погодних умов та небезпеки в них. Знати місця стаціонарних ночівель; де, коли і кому правильно зголошувати лещетарську мандрівку та куди звертатись за допомогою.

 6. Знати специфіку потреб харчування у зимових мандрівках, особливості відповідних харчів, та скласти меню, де врахувати калорійну потребу організму при понижених температурах.

 7. Знати, як уникнути небезпеки та діяти при її виникненні:
  а) лавина (суха, мокра, снігова дошка);
  б) зрив з карнизу;
  в) надрізання схилу,
  г) зрив з обледенілого схилу,
  ґ) снігова буря;
  д) туман.

 8. Знати, як правильно вибирати місце для ночівлі та кількаденного зимового табору, як забезпечити його від небезпеки.

 9. Знати, як діяти у разі непередбаченої ночівлі серед природи (надзвичайно холодна ночівля), способи зимового самозбереження (техніка правильного будівництва снігової ями чи іглу).

 10. Продемонструвати технічні елементи лещетарської мандрівної техніки:
  а) хід під гору;
  б) з'їзд за допомогою камусів.

 11. Знати способи страхування під час підйомів та з'їздів з небезпечних схилів (дуже стрімкі, обледенілі, мокрий сніг, дуже глибокий сніг):
  а) робота у двійках (зв'язках);
  б) використання линви та іншого додаткового спорядження (льодоруб, гаки льодові, льодобури).

 12. Разом з гуртком, куренем чи друзями детально запланувати та взяти участь у лещетарській мандрівці з ночівлею (30-40 км). Зробити добрі фотознімки, написати допис до пластової чи іншої преси або відзняти кіно- чи відеофільм.

Матеріали для підготовки до здачі вмілості

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *