Вмілість “Архітектор”

Вік: 10 — 12 років
Про різні будівельні матеріали, будинки і споруди. Увага: важливо оглянути багато різних видів будівель ззовні і зсередини, дослідити властивості будівельних матеріалів.

  1. На прогулянці містом розглянь великі будинки, крамниці, церкви і т.п. Зверни увагу на ліхтарі, мости, огорожі, фонтани. Довідайся, в яких стилях вони збудовані. Зроби ескіз малої архітектурної форми.
  2. Дізнайся, в якому столітті побудовано найстарішу будівлю твого міста, хто в ній жив раніше та як вона змінювалася з роками. Зроби її фотографію або придбай листівку з її зображенням.
  3. Ознайомся з історією розвитку архітектури та архітектурними стилями. Збери малюнки, марки, листівки споруд різних часів. Розташуй їх за хронологією та підпиши.
  4. Ознайомся з особливостями розвитку української архітектури. Як ці періоди представлені у твоєму місті? Здійсни екскурсію до пам’ятки архітектури. Спробуй зробити дослідження і написати статтю про цікаві споруди України або твоєї місцевості в новацький журнал.
  5. Влаштуй екскурсію по пластовій домівці, покажи основні конструктивні елементи будинку.
  6. Разом з виховником здійсни екскурсію на будівництво. Розкажи, які матеріали використовують в будівництві та які їх властивості. Спробуй попрацювати з будівельними матеріалами.
  7. Розглянь особливості планування різних будівель (житловий будинок, церква, школа, театр…) Склади план власного будинку.
  8. Придумай, як можна оформити фасад будинку. Використай особливості відомого архітектурного стилю або зроби це на свій смак. Представ свій проект на сходинах рою.
  9. Зроби макет фантастичного будинку та розкажи про його особливості. Представте його на збірці гнізда або на новацькій імпрезі.