Фотографія автора

В єдності сила

2 проба (7-8 років), Пізнай і полюби Бога

«Сила братерства та єдності»

 

Загальний час: 60 хвилин

Мета: Пояснити, що разом ми можемо зробити щось більше і краще ніж поодинці.

Тема: «Восьмеро братів»

 

 

 

5хв.      1. Відкриття:

А.Збірка в колі (ройовий проводить відкриття сходин);

Б. Пісня новаків і новачок.

 

10хв.    2. Розповідь: Легенда про батька та 8-ро синів

(Кількість синів у розповіді повинно бутити відповідно до кількості присутніх новаків на сходинах, також перед розповіддю необхідно приготувати по дерев’яній гілці, яку вони б змогли переламати. Новаки, виконуючи ролі синів, а братчик – батька, повинні повторювати все теж саме, що і описано в розповіді).

Жив був колись батько, що мав 8-ро синів. Сини любили батька, завжди його слухались та у всьому йому допомагали. Одного разу батько зібрав усіх синів, роздав кожному з них виноградну лозу і попросив їх переламати її на 2 частини (братчик роздає гілля і просить новаків переламати його). Хлопці були здоровими та сильними, тому всі з легкістю переламали її. Після цього батько взяв 8 гілок тієї ж  виноградної лози, зв’язав їх разом та й попросив синів знову переламати їх (братчик дає зв’язані гілля і просить знову новаків переламати його).  Кожен з них, взявся по черзі ламати цей жмут гілля, але скільки б вони не старалися, як же не прикладали своїх зусиль, воно все не піддавалось. Все ж не зумівши переламати гілля хлопці присіли, та продовжили слухати, що ж на цей раз їм скаже батько. «Кожен з вас, наче ця виноградна лоза – сказав батько – по одинці ви будете слабшими та вам буде тяжче чогось досягнути, ніж разом. Тому, якщо ви завжди будете дружніми, допомагатимете один одному, ви станете значно сильнішими, як цей жмут виноградної лози і вам вдасться осягнути набагато більшого». Брати назавжди запам’ятали цей урок, тому у всьому допомагали один одному, завжди стояли брат за брата. Таким чином вони завжди досягали того, чого хотіли.

Кожен з вас тут є також один одному братом. Але братом не рідним, а братом-пластуном. Якщо ви будете робити все разом, допомагати та підтримувати один одного, любе завдання що стоятиме перед вами, ви будете виконувати з легкістю, чи то на тереновій грі, чи то на змазі.

10 хв.    3. Гра: Вежа

Розповідь: Якось взявся батько будувати вежу, таку щоб з неї було видно все довкола дому. Працював батько день і ніч і щось не дуже висока в нього виходила та вежа, тому він попросив своїх синів допомогти йому у цьому. Тож давайте разом поможемо збудувати батьківську вежу!

Декілька новаків стають в коло та кладуть один одному руки на плечі, менша кількість новаків вилізають їм на плечі та роблять те саме, і по можливості один новак вилазить на самий верх, формуючи живу вежу. (Якщо не вистарчає висоти приміщення, гру можна провести на вулиці)

 

Продовження розповіді: Разом брати будували, будували,  і  звели височенну вежу аж до неба. І тоді батько пояснив їм: « Самому мені б ніколи не вдалося збудувати такого, але з вашою допомогою нам це вдалося дуже просто. Саме тому всім завжди потрібно у всьому допомагати, коли хтось цього потребує».

 

 

30 хв.   4. Майстерка: Братська куля

Недавно батько взявся майструвати кулю, але самому йому дуже тяжко було це зробити, та й синів на той час не було в дома, тому він попросив нас, щоб ми йому допомогли у цьому, і показав мені як це робиться. Давайте всі разом допоможемо батьку змайструвати цю кулю.

 

Кожен новак повинен відмалювати з трафарету і вирізати по 2 форми з картону. Після цього потрібно на кожному своєму вирізаному шаблоні, намалювати якусь асоціацію із своїм псевдо

( псевдо «Пірат», повинен намалювати пірата або піратський знак). Потім братчик разом із новаками збирає велику кулю, що складається з 16 таких сегментів. 

 

В процесі формування кулі, всі недоліки, кожного з новаків починають проявлятися. Після чого братчик розповідає новакам суть братської кулі, яка полягає у тому, що сумлінність, дія і вчинки кожного новака є важливими не тільки для нього самого, але й для цілого рою:

«Батько розповів мені, що в рої важливо не тільки робити все разом, допомагати іншим, а й кожному з вас сумлінно виконувати поставлені перед вами завдання. А куля, що ви її щойно побудували, містить частинку кожного з вас в рої і показує вашу старанність і сумління. Саме тому, сумлінність цілого рою залежить від того, наскільки старанним є кожен з вас».

 

5 хв.   5. Закриття

 

А. Збірка в колі (ройовий проводить закриття);

Б. Закриваємо наші сходини новацьким гаслом «Готуйсь!»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *