«Сила братерства та єдності»
Загальний час: 60 хвилин
Мета: Пояснити, що разом ми можемо зробити щось більше і краще ніж поодинці.
Тема: «Восьмеро братів»
5хв. 1. Відкриття:
А.Збірка в колі (ройовий проводить відкриття сходин);
Б. Пісня новаків і новачок.
10хв. 2. Розповідь: Легенда про батька та 8-ро синів
(Кількість синів у розповіді повинно бутити відповідно до кількості присутніх новаків на сходинах, також перед розповіддю необхідно приготувати по дерев’яній гілці, яку вони б змогли переламати. Новаки, виконуючи ролі синів, а братчик – батька, повинні повторювати все теж саме, що і описано в розповіді).
Жив був колись батько, що мав 8-ро синів. Сини любили батька, завжди його слухались та у всьому йому допомагали. Одного разу батько зібрав усіх синів, роздав кожному з них виноградну лозу і попросив їх переламати її на 2 частини (братчик роздає гілля і просить новаків переламати його). Хлопці були здоровими та сильними, тому всі з легкістю переламали її. Після цього батько взяв 8 гілок тієї ж виноградної лози, зв’язав їх разом та й попросив синів знову переламати їх (братчик дає зв’язані гілля і просить знову новаків переламати його). Кожен з них, взявся по черзі ламати цей жмут гілля, але скільки б вони не старалися, як же не прикладали своїх зусиль, воно все не піддавалось. Все ж не зумівши переламати гілля хлопці присіли, та продовжили слухати, що ж на цей раз їм скаже батько. «Кожен з вас, наче ця виноградна лоза – сказав батько – по одинці ви будете слабшими та вам буде тяжче чогось досягнути, ніж разом. Тому, якщо ви завжди будете дружніми, допомагатимете один одному, ви станете значно сильнішими, як цей жмут виноградної лози і вам вдасться осягнути набагато більшого». Брати назавжди запам’ятали цей урок, тому у всьому допомагали один одному, завжди стояли брат за брата. Таким чином вони завжди досягали того, чого хотіли.
Кожен з вас тут є також один одному братом. Але братом не рідним, а братом-пластуном. Якщо ви будете робити все разом, допомагати та підтримувати один одного, любе завдання що стоятиме перед вами, ви будете виконувати з легкістю, чи то на тереновій грі, чи то на змазі.
10 хв. 3. Гра: Вежа
Розповідь: Якось взявся батько будувати вежу, таку щоб з неї було видно все довкола дому. Працював батько день і ніч і щось не дуже висока в нього виходила та вежа, тому він попросив своїх синів допомогти йому у цьому. Тож давайте разом поможемо збудувати батьківську вежу!
Декілька новаків стають в коло та кладуть один одному руки на плечі, менша кількість новаків вилізають їм на плечі та роблять те саме, і по можливості один новак вилазить на самий верх, формуючи живу вежу. (Якщо не вистарчає висоти приміщення, гру можна провести на вулиці)
Продовження розповіді: Разом брати будували, будували, і звели височенну вежу аж до неба. І тоді батько пояснив їм: « Самому мені б ніколи не вдалося збудувати такого, але з вашою допомогою нам це вдалося дуже просто. Саме тому всім завжди потрібно у всьому допомагати, коли хтось цього потребує».
30 хв. 4. Майстерка: Братська куля
Недавно батько взявся майструвати кулю, але самому йому дуже тяжко було це зробити, та й синів на той час не було в дома, тому він попросив нас, щоб ми йому допомогли у цьому, і показав мені як це робиться. Давайте всі разом допоможемо батьку змайструвати цю кулю.
Кожен новак повинен відмалювати з трафарету і вирізати по 2 форми з картону. Після цього потрібно на кожному своєму вирізаному шаблоні, намалювати якусь асоціацію із своїм псевдо
( псевдо «Пірат», повинен намалювати пірата або піратський знак). Потім братчик разом із новаками збирає велику кулю, що складається з 16 таких сегментів.
В процесі формування кулі, всі недоліки, кожного з новаків починають проявлятися. Після чого братчик розповідає новакам суть братської кулі, яка полягає у тому, що сумлінність, дія і вчинки кожного новака є важливими не тільки для нього самого, але й для цілого рою:
«Батько розповів мені, що в рої важливо не тільки робити все разом, допомагати іншим, а й кожному з вас сумлінно виконувати поставлені перед вами завдання. А куля, що ви її щойно побудували, містить частинку кожного з вас в рої і показує вашу старанність і сумління. Саме тому, сумлінність цілого рою залежить від того, наскільки старанним є кожен з вас».
5 хв. 5. Закриття:
А. Збірка в колі (ройовий проводить закриття);
Б. Закриваємо наші сходини новацьким гаслом «Готуйсь!»