Фотографія автора

Знає напам’ять і пояснить Пластову Присягу.

УПЮ, Перша проба

Теоретичний матеріал, який допоможе юнацтву отримати необхідні знання для того, аби мати зарахованою цю точку

Почнемо з того,що це добровільна, зазвичай прилюдна і урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та Трьох Головних Обов’язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також не зробити якогось злого діла, хоч би які труднощі чи небезпеки довелося б поборювати.

«Присягаюсь своєю честю, що робитиму все, що в моїй силі, щоб 
– бути вірним Богові й Україні, 
– помагати іншим, 
– жити за Пластовим законом і слухатись пластового проводу.»

Для того, щоб юнак здав точку йому необхідно знати ким був складений текст присяги та коли вона набула змін, а також коли, хто , де і як здав першу пластову присягу.  Та головним являється те, щоб він розумів суть присяги та зобов’язання які на нього накладаються, а саме 3 головних обов’язки.

Вірність в Бога вимагає від нас не лише віри в Бога, але й ведення примірного морального особистого життя і не спроста оскільки 14 точок пластового закону збігаються з основними принципами моралі доброго християнина. Юнак повинен розуміти, що це підкреслює  моральний закон – віру пращурів  наших, яка впродовж років витворила своєрідну красу нашого обряду, що це наша найвища цінність. Кожний пластун/ка шанує Бога згідно зі своїм віровизнанням і одночасно шанує право кожного на своє віровизнання.

Бути вірними Україні. Тут необхідно знати юнакові, що це  означає вважати себе частиною української громади, патріотом держави. Необхідно знати , що  Вірність Україні символізована у пластовому гербі, де пластова лілея нерозлучно переплетена з українським тризубом. Україна – ціла українська спільнота, поселена на прадідівській землі та поза її межами; це, зокрема, культура, мова, церква та інші матеріальні та духовні надбання, здобуті продовж століть існування українського народу. Для юнаків та юначок це значить, що вони:

  • вивчають і використовують українську мову;
  • вивчають літературу, історію, географію і культуру українського народу, українську спадщину;
  • знають українську національну символіку та гімн;
  • плекають українські звичаї, знають і дбають про українське суспільство.

Пластун повинен жити за Пластовим законом. Обов’язок жити за пластовим законом – обов’язок супроти нас самих. Юнак повинен  не лише знати пластовий закон, але й свідомо прагнути до ідеалу, який окреслений у ньому.Обов’язок слухатись пластового проводу показує, яке значення надає Пласт громадській дисципліні. Складаючи присягу з власної волі, юнак визнає силу законності, що панує у його громаді. Граючи у пластову гру, ми звикаємо до полслуху законові та провідникові, до гри за правилами. І це визнання юнаки понесуть у життя, у свою державну спільноту.

Перевірка даної точки. Чому ця точка є важлива

А) В першу чергу це гра. Можна поділити гурток на дві команди і задавати питання по історії виникнення присяги, її змісту і тд.  або щоб кожен член команди по черзі писав по слові з присяги.
Б) По – друге , особиста дискусія з юнаком, щоб перевірити його знання та дізнатись що він розуміє під обов’язками які обіцяє виконувати. В процесі побудувати конструктивний конфлікт.

В) Попросити юнака, щоб він розказав принципи і обіти яким він дотримується в житті чи він справді успішно їх дотримується. В процесі також важливо ставити незручні питання, щоб він міг аргументувати свої вчинки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *