Фотографія автора

06. Знає, хто і чому є патроном Пласту. Знає життєпис патрона Пласту.

УПЮ, Перша проба

Теоретичний матеріал, який допоможе юнацтву отримати необхідні знання для того, аби мати зарахованою цю точку

Святий Юрій народився у III столітті в Каппадокії. Він походив із князівського роду. Його батько обіймав високу посаду в римському війську, однак незабаром його скарали на смерть за Христа, і мати з дитиною переїхала до свого маєтку в Палестину, у місто Ліди. Вона присвятила життя вихованню сина, навчила його Святому Письму. Часто розповідала про християнських мучеників і про доблесний подвиг його батька. Святий Юрій вступив на військову службу і завдяки своїм здібностям і мужності, виявлених у боях, вже в молодості одержав звання полководця і трибуна при імператорі Діоклетіані. Він стає радником, супутником, наближеним імператора. Однак, коли Діоклетіан почав гоніння на християн, Святий Юрій не вагаючись відмовився від слави, почестей і земних благ і встав на захист віри свого батька — християнства. Міцний, непоборний воїн, він зазнав тяжких мук за сповідування Христа і загинув від них. І за цей подвиг в ім’я віри Церква нарекла його Побідоносцем.

Таким чином Св. Юрій несе прикмети характеру, що присвічували давнім лицарям, які є і для нас зразком для наслідування. Його образ об’єднує всі ідеали, які висловлюють три головні обов’язки.

Для пластунів Св.Юрій постає в постаті, що вбиває змія, який є у кожній людині. Тому за прикладом нашого патрона , як сучасні лицарі мусимо зводити завзятий бій проти змія.

Перевірка даної точки. Чому ця точка є важлива

А) Попросити провести презентацію по біографії святого .
Б) Провести дискусію і попросити розказати чому саме святий Юрій є патроном, які чесноти є прикладом в його постаті.
В) Попросити розказати детальніше про легенди. Чому Св.Юрій зображується як змієборець або ж в оточенні воїнів в золотих латах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *