Фотографія автора

08. Пластовий однострій

Орля

Теоретичний матеріал, який допоможе юнацтву отримати необхідні знання для того, аби мати зарахованою цю точку

Розповідь

Включити музику вечірнього лісу. Виховник просить дітей закрити очі та розслабитись.

– Вечір. Стомлена земля лягає спочивати, вкриваючись сутінками. Під спів цвіркунів на небі появилась перша зірка. Над деревами здіймається дим, а потріскування вогню, перегукується зі розмовою мудрих сов.

Біля багаття метушиться чоловік готуючи нехитру вечерю, щоб нагодувати хлопця, якого нещодавно витягнув з води бурхливої річки.

Малий Андрій уважно стежить за кожним його рухом, але досі не наважуються заговорити із своїм рятівником. Дикий холод пробирає його тіло, тому старається обігрітись біля вогню.

Нарешті чоловічий баритон обриває тишу:

— Чого тебе занесло у води цієї бурхливої річки? Не багатьом людям спадало на думку помірятись з нею силами.- І подав йому шматок запеченої риби. Андрій повільно пережовуючи рибу почав розказувати.

— Я не вмію плавати. Хлопці насміхаються над мною. Ось я і вирішив покласти кінець цим розмовам. Думав, чим більша річка, ти швидше навчусь і буду героєм в очах інших, якщо її перепливу. – чоловік окинув його розуміючим поглядом і він додав,- Дякую, що врятували мені життя.

— Бажання хороше, а от зі способом виконання ти відверто кажучи переборщив.- посміхнувся чоловік. – Та не переживай приходь в понеділок на озеро, там мої хлопці тебе навчать. І запам’ятай: Один крок до щастя це зробити себе здоровим і сильним, поки ще хлопець, щоб ти міг бути корисним і насолоджуватись життям, коли станеш мужчиною.

— Дякую, обов’язково прийду.- і несміливо додав, проводячи поглядом по вбрані рятівника, – А можна питання?

— Можна, звісно.

— Ваш одяг досить відрізняється від вбрання більшості людей. Ви не похожі ні на мисливця, ні на рибака, ні на туриста, ні на охоронця порядку, але водночас у ньому є часточка кожного із них. Це особливий стиль чи вирізнення певного кола осіб?


Гра

«Чи замітиш ти зміни?»

— Так, я скаут і військова людина. Друзі мене називають Бі-Пі скорочено від Бейден Пауел. Цей одяг дуже подібний до того, що його носили мої вояки, коли я командував Південно-Африканською Поліцією.

Вони знали, що він вигідно, практично й добре захищає від усякої погоди. Тому й зовсім такі самі однострої мають і скаути. Правда, в незвичайних кліматичних умовах треба його пристосувати до пори року.

Ось цей ширококрисий капелюх кольору хакі добре захищає від сонця й дощу; тримається він на голові зо допомогою шнурівки, що пробігає ззаду довкола голови й напереді капелюха зав’язана в ключку. Ця шнурівка не раз пригодиться тобі в природі.

— А хустка для чого на сорочці?

— Хустка чи краватка, складена в трикутник, що його вершок звисає на плечі. Кожний курінь- група людей, зі спільними інтересами- має свій колір хустки, а тому що з хусткою зв’язана й честь куреня, мусиш дбати, щоб вона була завжди чиста й порядна. Хустку притримують вузлом на шиї або за допомогою своєрідного перстня зі шнурка, металу, кості чи чогось подібного (шлюфки). Хустка оберігає потилицю від сонця і служить для багатьох цілей: для перев’язки або щоб зробити линву в разі потреби.


Пісня про хустку

Скаутська сорочка (або светр) вільна й вигідна, а вже не може бути нічого вигіднішого, як підкотити вгору рукави. Всі скаути завжди підкочують рукави, бо це дає їм більшу свободу рухів, та роблять це також на знак, що скаути готові виконати своє гасло. Вони спускають їх тільки тоді, коли дуже холодно, або так гаряче, що можуть попекти рамена на сонці. В холодний час можна вдягнути на сорочку чи ще краще під неї щось тепле.


Гра

«Готуйсь»

Штанці потрібні для тяжкої роботи, при підніманні в гору, для мандрівок і таборування. Вони дають ногам свободу рухів і добрий доступ повітря. Ще одна вигода: коли земля мокра, можеш ходити без панчіх і ніщо з твого одягу не змокне.

Підколінки тримаються підв’язками, зелені кінці яких виглядають з-під їх горішньої виверненої частини.

Я особисто вважаю напівчеревики кращі, ніж високі черевики, бо вони краще допускають повітря до ніг і так зменшують небезпеку мозолів і задирок, що їх спричиняють мокрі підколінки, які зм’якшують шкіру ніг, коли носимо тісно шнуровані черевики.

Андрійко із захопленням слухав розповідь втомленого героя-скаута.

-О, це дуже зручний одяг за вашими словами. А можна мені до вашого гурту.- очі світились.

– Так, лягай спати, а твоєму тілу потрібен відпочинок. А знаєш я думаю ти колись ще міряєшся силами з цією бурхливою річкою і обов’язково перепливеш її колись.

Вони двоє ще довго дивились на небо і мріяли…

А багаття зігрівало і відганяло від них непроханих гостей.


Слово сестрички:

Пояснює чим скаути відрізняються від пластунів.

Як носити однострій.

Одяг пластунів своєю подібністю нав’язує тепер вузли братерства поміж хлопцями по цілому світі.

Правильне носіння однострою й охайність зовнішнього вигляду кожного пластуна приносить честь нашому Рухові. Це його гордість за себе самого і за свій курінь.

Один недбалий пластун, навпаки, може принизити цілий Рух в очах людей. Покажи мені такого, а я докажу тобі, що він не набрався справжнього пластового духу і не гордий за те, що є членом нашого великого братерства.


Ігри

«Готуйсь»

Новаки сидять у колі. Виховник називає двох дітей. Вони повинні побігти по колу один на проти одного, привітатись новацьким гаслом «Готуйсь» і вернутись на своє місце. Хто з цим завданням швидше справиться, той і переміг.

Гра продовжується, доки всі не візьмуть у ній участь.

«Чи замітиш ти зміни?»

Виховниця в однострої стає перед дітьми так, щоб всім добре було її видно. Новаки ретельно оглядають її 1хв. Потім вона виходить з кімнати і змінює свій образ (пов’язує крайку, знімає хустку, підтягує рукав, перечіпає на іншу сторону відзначку). Коли вона зайде діти мовчки спостерігають за змінами 1хв. Після того записують це, при виході її з кімнати (6 змін).


Пісня

«Коли візьму хустину»

Коли візьму хустину,

Одягну однострій,

Здається в ту хвилину,

Що цілий світ мій.

Гладесенькі дороги,

Відкриються нараз,

Щоб я прийти мав змогу

На сходини нараз.

Ступаю рівним кроком,

На мені однострій

І цілий світ широкий

У ту хвилину мій.

Гладасеньні дороги …


Майстерка

Шлюфка

Потрібно:

  • Цупкі нитки жовтого, зеленого і червоного кольору
  • Стрічку
  • Клей
  1. Знімок екрана 2014-12-21 о 17.27.41Новак бере три нитки ( якшо тонті, то складені у кілька разів) зазначених вище кольорів.
  2. Рівно зложує 3 нитки разом і кладе їх перпендикуляно відносно стрічки, ближче до одного кінця. Приклеює до неї їх.
  3. З цих ниток плете косичку відповідно до довжини шлюфки
  4. Бере кінці ниток і прикріплює їх до стрічки, щоб закінчити шлюфку (діаметр 3-4 см).
  5. Обидва кінці стрічки загнути і приклеїти, щоб накрити кінці ниток ( зі середини шлюфки).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *