Фотографія автора

Спас

Львівська обл.

Опис місця розташування та добирання:

Поблизу села Спас, Старосамбірського району, Львівської області. Добратись до села Спас можна як окремим бусиком, так і електропоїздом “Львів-Сянки”, що відправляється з Приміського вокзалу Львова. Якщо їхати електропоїздом – потрібно виходити на станції Тершів, а звідти до 30 хв. (з повним вирядом та малими дітьми) можна добратись по трасі до початку с. Спас. Щоб дійти до місця табору потрібно йди вздовж села по основні дорозі. Дорога йде поряд з рікою. Дорогою проходиться два водоспади. 500 м далі по дорозі від другого водоспаду, з правого боку від дороги відкривається поляна, на якій стояв табір.

Характеристика ґрунтів, лісу та рельєфу:

Терен можна охарактеризувати як рівнина, на підвищенні від дороги та річки. Є низька трава (пасуться корови). Небезпечним є той момент, що якраз під цією поляною проходить нафтопровід, через що раз в день-два проходить озброєна охорона, яка ретельно перевіряє документи, взнає чи справді місцева влада дала дозвіл на проведення табору, чи знають, що ми саме на тому місці знаходимось. Важливо, щоб вогонь не горів близько до місця, де проходить труба. Труба лежить під землею, тому прямої загрози згрубша не несе.

Характеристика води:

Найбільш якісна вода знаходиться рівно через річку від місця табору. До неї потрібно побудувати місток через річку та вимостити саме місце для зручного набирання води. Вода є безпечною для споживання, холодною, прозорою без домішок. Місце для купання: місцева річка, яка тече одразу поряд з місцем табору має багато місць, де можна влаштувати вмивання, зокрема багато де можна побудувати загату.

Інші природні характеристики:

Запас дрів є дуже великим. Є як дрова для ватри, вогників, так і для таборових споруд. Як вже зазначалося, по дорозі до табору є два штучних водоспади, при чому той, що ближче до табору – спеціально литий місцевий населенням з бетону для купання. До цього водоспаду на вихідні приїжджають відпочиваючі з наметами, але до місця табору не доходять. Ліси по обидва боки ріки йдуть вгору, тобто прямого лісового терену немає.

Налагоджені контакти:

Місцевий голова сіл Тершів та Спас є людиною порядною, сумлінною та лояльною до туристів. Допомагав з будь-якими проблемами, зокрема особисто подбав, щоб ми були розташовані в приміщенні під дахом та мали гарячий чай в ніч, коли намети підтопило. Також в момент приїзду голова особисто провів загальну екскурсію по селу для проводу і скзава, що провів би більш днетальну, якби ми підійшли ввечері, бо в нього на той момент робота була. Контакти голови: Ігор Йосипович 0678572464. Якщо говорити про магазин – то їх є два на початку села, про масову закупівлю потрібно заздалегідь домовлятись. Загалом можна купити будь-який продукт. Якщо раптом чогось немає, то воно є в с. Тершів, що поряд, але в нас такої ситуації не було. Також зазначу, що навіть на самому терені табору є мережа “life”. В с. Спас працюють всі оператори, є своя вишка недалеко.

Завваги та основні проблеми:

Місце населення в середньому позитивно налаштоване до пластунів, але зустрічались 3 особи, які дуже скептично ставились до пластунів, зокрема лісник, який постійно перебував у стані алкогольного сп’яніння і нарікав на пластунів, які раніше тут вирубували живі дерева.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *