Фотографія автора

Слов’ятин

Тернопільська обл.

Опис місця розташування та добирання:

Слов’ятин Бережанського району знаходиться віддалено від районного центру, залізниці чи основних шляхів, і в цьому його особливість. В роки національно-визвольних змагань в околицях цього та сусідніх сіл діяли великі з’єднання УПА, розташовувався підпільний шпиталь на 80 чоловік, великі склади зброї та боєприпасів, діяла підстаршинська школа кадрів для повстанців. В селі є дерев’яна церква, багато старих хат, зокрема на хуторах.

Місце під таборування – це музей-табір “Підстаршинська школа УПА”, розташований за 2 км від села, в лісі на історичному місці, де в 1943 році проходили кілька місячну підготовку курсанти підпільної армії.

Створений в 90-ті роки патріотами з різних організацій, зокрема “Тризубу”, піддавався кілька разів спаленню недругами, але відбудовувався. Статус – музей у віданні сільської ради та районного відділу культури. Перш ніж таборувати, варто попередити місцеву владу.

Характеристика ґрунтів, лісу та рельєфу:

Довколишні ліси – це суміш листяних порід, подекуди збереглись праліси букових та дубових ділянок, які охороняються. Простягаються від кількох, до десятків кілометрів, водяться багато звірів, зокрема і великі (кабани, лосі, можливо і вовки)

Територія захована в кронах дерев, має невеликий схил в бік яру, але добре придатна для майже всіх занять. Ігрові види спорту можна проводити на сусідній галявині в бік села.

Табір-Музей включає в себе 3 напівземлянки-бункери, в яких може розміститись до 100 осіб на деревяних нарах, одна із них може бути як штаб.

Також є навчальний клас на 30-40 осіб із лавами та столами. Поряд є капличка.

Для фізичних занять є майданчик, а також смуга перешкод, яку можна легко доповнити туристичними етапами в яру.

Є велике місце для кухні на відкритому вогні, а також військова польова кухня із столами для споживання їжі.

Пластові табори та вишколи проводились кілька разів на базі в Слов’ятині, зокрема по військовому пластуванню.

Характеристика води:

Прямо на самій території є джерело води із потужним струменем, яке знов іде під землю за кілька десятків метрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *