Фотографія автора

Три Головні Обов’язки пластуна і пластунки

Перші 10 сходин, Пластова тематика, Молодше юнацтво

 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Мета гутірки

Пояснити юнацтву значення і важливість Трьох Головних Обов'язків, і їх застосування в житті

План проведення

 • Вступ. Дискусія яким має бути хороший пластун?
 • Ознайомлення юнацтва з 3 Головними Обов'язками пластуна
 • Провести ігри
 • Провести майстерку

Основний матеріал

 

Три головні обов’язки пластуна — зобов’язання, які бере на себе пластун, складаючи Пластову присягу. Ці обов’язки наче три дороговкази, мають стояти пластунам у пам’яті, просвічувати пластовий шлях у щоденному житті.

Головні обов’язки складаються із таких точок:

 1. Бути вірним Богові та Україні;
 2. Допомагати іншим;
 3. Слухатись пластового проводу і жити за пластовим законом.

Вірність Богу вимагає від пластуна не лише віри в Бога, але й ведення примірного морального  життя. Вірність Богові пластуни виявляють справами, поводячись згідно з моральними правилами та проявляючи любов до ближнього. Вони відчувають обов’язок дбати про інших чи то в родині, в школі, гуртку; шанують все створене Богом, визнають гідність людини, дбають про добро інших створінь, піклуються про природу. Вони розвивають відчуття краси і дотримуються естетичних норм в своїй поведінці, мові, вигляді. Пластуни нікого не принижують.

Кожний пластун чи пластунка шанує Бога згідно зі своїм віровизнанням і одночасно шанує право кожного на своє віровизнання.

Бути вірними Україні означає вважати себе частиною української громади, патріотом держави. Вірність Україні символізована у пластовому гербі, де пластова лілея нерозлучно переплетена з українським тризубом. Україна — ціла українська спільнота, поселена на прадідівській землі та поза її межами; це, зокрема, культура, мова, церква та інші матеріальні та духовні надбання, здобуті продовж століть існування українського народу. Для юнаків та юначок це значить, що вони:

 • вивчають і використовують українську мову;
 • вивчають літературу, історію, географію і культуру українського народу, українську спадщину;
 • знають українську національну символіку та гімн;
 • плекають українські звичаї, знають і дбають про українське суспільство.

Обов’язок допомагати іншим окреслює відношення пластуна до свого оточення, до людей і до природи. Це означає не лише виконувати громадські обов’язки, але і творити добрі вчинки з власної ініціативи. Добре діло має бути зразком гуманного характеру пластуна, його індивідуальних здібностей і тому повинно приносити задоволення. Пластовий обов’язок закликає не лише любити ближнього, а й допомагати йому. Пластун повинен бути корисним членом спільноти, у якій живе. Практичне застосування цього обов’язку є у ідеї щоденного доброго діла, про що символічно пригадує вузлик на пластових відзнаках. Необов’язково, щоб це було велике діло, але треба, щоб воно виходило з доброї волі пластуна, щоб принесло комусь чи чомусь, людині, тварині чи рослині якусь користь і щоб для цього пластун приніс якусь жертву: час, зусилля чи річ.

Пластун повинен жити за Пластовим законом. Обов’язок жити за пластовим законом — обов’язок щодо самого пластуна. Він має не лише знати пластовий закон, але свідомо прагнути до ідеалу, який окреслений у законі.

Обов’язок слухатись пластового проводу показує, яке значення надає Пласт громадській дисципліні. Складаючи присягу з власної волі, юнак визнає силу законності, що панує у його громаді. Граючи у пластову гру, ми звикаємо до послуху законові та провідникові, до гри за правилами. І це визнання юнаки понесуть у життя, у свою державну спільноту.

Дискусія

Видрукуйте малюнок у форматі А4 запропонуйте кожному юнаку обрати 3 риси, які  на їхню думку мають бути основними в хорошого пластуна, потім вислухайте кожного і складіть загальну таблицю з 3 рисами які найчастіше використовувались.

Майстерки, які можна використати з цією гутіркою

Кожен юнак має завести маленький блокнот, ви можете його спільно зі всім гуртком декорувати на сходинах, або видрукувати для всіх однакові обкладинки, завданням юнаків буде заповнити цей блокнот за місяць прикладами їхнього застосування Трьох Головних Обовязків в реальному житті, це можуть бути фото, історії, малюнки ...

Додаткові матеріали

Відгуки

 1. Дякую допомогло

 2. Дуже дякую!
  Дуже корисно!

 3. Якраз готую сходини для молодшого юнацтва на тему трьох головних обовязків пластуна. Цей матеріал стане у пригоді !

 4. Класна стаття не тільки для духівників, але й для Юнацтва, що хоче знати і здати точку про Основні обов’язки пластуна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *