Фотографія автора

Сходини “Екологія та еко-пластування” ч.2

Еко

Мета гутірки

Побачити/помацати та відчути сортування та переробку відходів у Львові. Розібратись у правилах 5С

План проведення

  • Відкриття (15 хв)
  • Легенда (5 хв)
  • Згадки з попередніх сходин (10 хв)
  • Екскурсія у Сортувальні (30 хв)
  • Екскурсія у Zelenew (5 хв** або 1 год (платна опція)***)
  • Правила 5С (15 хв)
  • Закриття (10 хв)

Основний матеріал

Завдання виховника/виховниці до сходин:
1. домовитись про екскурсію з представниками Зелена коробка та Zelenew
Зелена коробка
робочі години: пн-пт 17:00-19:00
                        субота 12:00-17:00
Адреса вулиця Заводська, 31, Львів
Домовлятись: https://www.facebook.com/greenboxukraine/
https://www.instagram.com/greenbox.ukraine/

тривалість екскурсії – 30 хв, безкоштовна
Zelenew
робочі години: доровірні
Адреса вулиця Заводська, 31, Львів
Домовлятись: 0984826005
https://www.instagram.com/zelenew/
https://www.facebook.com/Zelenew/
тривалість екскурсії –
варіант 1) до 15 хв – це зайти і подивитись, як все влаштовано (безкоштовно)
варіант 2 ) 1-2 год – це зайти, подивитись, побачити процес або й отримати майстер-клас (400-800 грн/10 людей), при виборі цього варіанту після майстер-класу – закриття сходин +завдання для підготовки до наступної подорожі
Обов’язково домовитись попередньо на зручний для вас час і розказати про легенду та попросити, щоб на вході перевіряли перепустки у дослідників/дослідниць, щоб звертались до нас як до дослідників.

  1. Надіслати лист експедиторам (у гуртковий чат):
    “Привіт, найкращі експедитори! 

Ми гарно попрацювали у ПН Америці, ви добре відпочили та набрались сил і саме час вирушати в подорож по Австралії. Зустрічаємось __________ (дата)  біля виходу з аеропорту Австралії (вул. вулиця Заводська, 31, Львів) о ______ год.

З собою мати:
1. телефон+інтернет
2. перепустка дослідника/дослідниці
3. однострій/пластова хустка або якийсь тематичний дрес-код дослідника (типу бінокль/лупа/панамка/… + пластова хустка)
п.с. не забудьте квиток на літак (він у додатку)
п.п.с. квиток НЕ роздруковувати, лише завантажити на телефон
https://drive.google.com/open?id=1L8ad63n9qbHWf-Xr1faBXHg6eKD2d6V3

Відкриваєш презентацію https://docs.google.com/presentation/d/1wZ3LzWmglHxf0ot4rkDmwSTUZmHDkCujskv6gaOb7cY/edit#slide=id.g59b3a2d940_0_52
Юнацтво відскановує QR-код, і в них відкривається презентація.
коментарі:
слайд 2 Принципи 5С (з англ “5 R”) доступно описані у книзі “Дім – нуль відходів” Беи Джонсон. Саме ці принципи лежать у основі Zero Waste філософії, тобто безвідходного життя.
Якщо слідувати цим 5 принципам реально не лише зменшити кількість сміття, але й заощадити кошти. 

слайд 3 Скажи “Ні” – повністю відмовся від одноразових речей (найчастіше – пляшка з-під води/напою, пластиковий/картонний стаканчик, одноразовий посуд – саме це і є нашими “марнотратними звичками” – купувати каву/колу і тп). Найцікавіше – це макулатурна пошта. Як воно працює? Коли ви купуєте щось з магазині – вам зазвичай пропонують газетку з найвигіднішими пропозиціями, коли ви замовляєте щось в інтернеті – вам присилають всякі брошурки і флаєрки зі знижкою. Раніше я й сама часто брала у промоутерів паперові листівки (думала, що це добре, бо я викину це в макулатуру), АЛЕ саме це і є макулатурною поштою. Ми накопичуємо не потрібне нам паперове сміття. Хоча маємо можливість не працювати з ним зовсім. Тож, крок 1 – Скажи Ні!
слайд 4 Скорочуй! Переглянь скільки всього ти купуєш і переконайся, чи все це тобі потрібне. Можливо, можна купувати печиво на вагу у свою тару, замість щоденної покупки пакетованого печива. Може не варто купувати щодня морозиво в стаканчику, якщо можна купити 1 раз 1 кг морозива. І так зі всім. Переглянь свої витрати і своє споживання, і зменши кількість відходів, де це можливо.
слайд 4 Скористайся повторно! Секонди наше все) Саме тут важливо вміти віддавати і брати в когось. Обмін та переробка старих речей. Використання багаторазового матеріалу (пляшка для води, контейнери, тканинні мішечки). 
слайд 5 Сортуй і утилізуй! Лише після виконання 3ох першиї пунктів ми можемо перейт до цього. Сортувати та викидати. Сортувати та викидати те, чого не вдалось уникнути. Саме тут потрібно згадати про ті матеріали, які не переробляються зовсім і старатись не купувати продукцію, запаковану саме в них (а це печиво, солодощі, солодкі водички і тп)
слайд 6 Сумлінно компостуй. Не у всіх є можливість компостувати відходи чи завести собі хробачків, котрі будуть з’їдати органічні відходи. Але у твоїх батьків чи дідусів скоріш за все є село чи город. Дізнайся, які саме органічні відходи і у якому стані підійдуть їм, як добриво. Відкладай ці відходи і періодично провідуй бабусю та діда і виконуй свою еко-місію)
слайд 7 Авторка книги також радить почати життя Нуль відходів з тієї зони квартири, де тобі найкомфортніше. Це дозволить гармонійно перенести зміни і надихатись на розвиток.


Дослідження Австралії підбігає до завершення і хоч з кенгуру ми фото не маємо, зате отримали багато корисних знань. Наступна наша зупинка у Африці. Там ми дізнаємось про еко-виживання. Не забувайте панамки і еко-пляшки для води. Пити захочеться))
Закриття сходин.

Додаткові матеріали

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *