Фотографія автора

Маскування. Пристовування до місцевості

Практичне пластування

Мета гутірки

Навчити використовувати місцевість для маскування

Основний матеріал

Маскування

Умій на будь-якій місцевості, вдень та вночі, в будь-яку пору року замаскуватися так, щоб бути непомітним для ворога. Запам’ятай кілька найпростіших, але дієвих способів самомаскування

Маскування від повітряного ворога

Як тільки помітиш наближення ворожого літака, швидко розглянься навколо чи немає поблизу будівель чи дерев, що дають тінь. Одразу сховайся в їх тінь і ти станеш непомітним для повітряного ворога. Щоб ще краще сховатися, притиснись до стіни чи до дерева.

Це називається маскування тінню. Воно використовується і для маскування від наземного спостереження як вдень, так і в місячні ночі, коли людька фігура кидає тінь, яка підсилює небеспеку бути поміченим

Якщо літак заскочив тебе зненацька чи сховатися в тінь нікуди, присядь або ляж на землю. Пам’ятай основне; не рухайся, коли літак над тобою. Людина, що рухається, своїм рухом середнерухомих предметів легко помітна з повітря. Якщо можеш, накинь на себе щось, так щоб обриси твоєї фігури перестали бути чіткими для повітряного ворога

 

Пристсовуйся до місцевості

Один з найбільш важливих способів маскування – це пристосування до місцевості. Навчись користуватися будь-якою складкою місцевістю та будь-яким місцевим предметом як природнім щитом, що приховує тебе від противника

Пристосування до місцевості. Ліворуч – правильне, праворуч – неправильне.

Кожен горбочок, яма, канава, впадина чи вирва від бомби можуть стати гарним укриттям від ворожого спостереження. Так само як і різноманітні предмети, що зустрічаються на місцевості: дерево, кущ, пеньок, великий камінь, паркан чи тин поблизу поселень приховають тебе від ворожих спостерігачів.

Запам’ятай основні правила пристовування до місцевості.

Якими шляхами рухатися. Стережися ходити дорогами, де ворог легко може помітити тебе. Навіть вночі наїжджена та втоптана дорога виділяється білою стрічкою і твоя темна фігура на ній одразу кинеться в очі ворогові. Рухайся лісом, ярами, канавами.

Як ховатися в дорозі та на зупинках. В лісі ховайся за стовбурами дерев у їх тіні. Лісові галявини краще обходити, а просіки переповзай. Вздовж лісової дороги пересувайся короткими перебіжками від дерева до дерева, ховаючися в їх тіні. Не виходь на самий край лісу, а спостерігай за ворогом з глибини, ховаючись в кущах чи за стовбуром дерева. Вилазячи на дерево, влаштуйся так, щоб за тобою була стіна з густих гілок. Ніколи не розташовуйся на дереві, що виділяється з малою кількістю гілок. Не ставай та не сідай в розгалужденні стовбура: так твоя фігура буде гарно помітна навіть вночі на світлішому фоні неба. Але якщо дерево повалене, то зручніше розташуватися лежачи якраз у розгалудженні стовбура, біля різкого згину чи біля розчахнутого кінця.

Уникай ховатися за одинокими деревами: це гарний орієнтир для ворожого спостерігача, але якщо ти вимушений зупинитися біля окремого дерева чи на узліссі на виду у ворога, намагайся стояти так як росте дерево: якщо стовбур викривлений чи похилий також вигнутися маєш і ти.

На зупинках в лісі розташовуйся між стовбурами товстих дерев. Навіть в сонячний день вони легко приховають тебе від ворожого спостерігача.

У негустому лісі на виду у ворога пересувайся зігнувшись або повзи, так як рух у повний зріс створює  мелькання, дуже помітне зі сторони.

Рухаючись яром, тримайся тіньової сторони, щільно притискаючись до краю.

Канавою рухайся в повен зріст тільки там, де вона досить глибока, щоб приховати тебе повністю. Там, де канава стає менш глибокою, пересувайся обов’язково пригинаючись, або й навкарачки чи повзучи, поки не дістанешся знов до більш глибокого місця. Перед тим як визирнути з канави, переконайся, що за твоєю головою є кущ, висока трава чи підвищення, а не чисте небо. На фоні чистого неба твоя голова буде чітко вимальовуватися і ворог одразу помітить тебе.

На рівнині, в полі ховайся, лежачи за кущем чи горбочком. Виглядай з-за горбочка, куща чи каменю так, щоб не виказати себе. А для цього ніколи не дивися понад кущем, горбочком чи каменем, а завжди збоку, з тіньової сторони. Висовуй голову поступово, так як різкий рух дуже помітний для ворога.

Якщо розташувався на узліссі біля пенька чи в полі біля копиці сіна, щільно притиснись до цього предмета з тіньової сторони і не відривайся від його контура.

Якщо опинився на відкритій глявині, пересувайся повзучи або короткими швидкими перебіжками, поки не дістанешся до яких-небудь природніх укриттів.

Біля парканів розташовуйся збоку стовба; біля дерев – при корні; біля будівельного сміття чи насипу – при підошві. Ховаючись за місцевими предметами неправильної форми, ти повинен вигнутися чи викривитися так, щоб повністю злитися з обрисами предмета. Не виказуй себе різкими рухами.

В гористій місцевості розташовуйся в тіні скель чи рослинності; ховайся серед нагромадження каменів та кущів. Не висувайся на гребінь гори, де твоя фігура буде гарно помітною проти неба.

Рухаючись через хлібне поле, в густих заростях очерету чи у високій тарві, схилися. Обережно і повільно розсовуй колосся, не шаруди ними. При цьому дуже добре узгоджувати свої рухи з поривами вітру, який дає “хвилю” на колоссі: рухаючись разом з цією хвилею, ти не викажеш себе ворожому спостерігачеві. Користуйся будь-яким стороннім шумом, щоб прискорити своє пересування вперед.

Ховаючись за парканом, вже не висовуйся з-за нього, а спостерігай за ворогом через вузьку шпарину або ж сам зроби отвір. На будівлях, розвалинах чи згарищах крийся за колодами чи купами будівельного сміття, за фундаментами чи уламками зруйнованих будівель, під горілими дошками та кроквами. При цьому старайся всюди ховатися в тіні, де ти будеш ще менш помітним.

Якщо увійдеш в хату, залізеш на горище чи вилізеш на дах, то і там дотримуйся правил маскування. Ніколи не висовуйся з вікна кімнати чи горища, а спостерігай з глибини, маскуючись внутрішньою темнотою.

Знаходячись на даху, ховайся за димарями, виглядуй з-за них тільки збоку, з тіньової сторони.

Вночі для спостереження вигідніше розташуватися в низині, де ти будеш непомітний для ворога і в той само час сам бачитимеш всіх. Якщо і цього недостатньо, тоді використай штучне маскування.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *