Фотографія автора

Що таке сніг

Речі, які навколо нас, Молодше юнацтво

Мета гутірки

Розповісти юнацтву щось цікаве, урізноманітнити буденні сходини

План проведення

  • Гра Снігове коло
  • Що воно таке?
  • Міфи і перекази
  • Виготовлення сніжинок з паперу

Основний матеріал

Перед тим як розпочати гру можна побавитися з дітьми в гру “Снігове коло”.

Що воно таке:

Сніг – форма  опадів, що складається з дрібних кристалів льоду

Сніг виникає, коли мікроскопічні краплі води в хмарах притягуються до пилових частинок і замерзають. При цьому зявляються дуже маленькі кристалики  льоду, що не перевищують спочатку 0,1 мм, падають вниз і ростуть в результаті конденсації на них вологи з повітря. При цьому утворюються відомі шестиконечні форми – сніжинки .

Сніжинки

Білий колір походить від укладеного в Сніжинці повітря. Світло всіх можливих частот відбивається на граничних поверхнях між кристалами і повітрям і розсіюється. Сніжинки складаються на 95% з повітря, що обумовлює низьку щільність і порівняно повільну швидкість падіння (0,9 км / год). Найбільша коли-небудь засвідчена сніжинка мала діаметр до 38 мм. Звичайно ж сніжинки мають близько 5 мм в діаметрі при масі 0,004 р. При падінні у воду сніжинка створює вкрай високий звук, практично нечутний для людини, але неприємний для риб.

Історія

Астроном Іоганн Кеплер в 1611 році видав науковий трактат «Про шестикутних Сніжинка”, в якому піддав чудеса природи розгляду з боку жорсткої геометрії. Мініатюра «Про шестикутних сніжинка» – це раритет науки, документ теоретичної кристалографії і гордість її історії. «Достаток найглибших ідей, широта підходу при розгляді причин утворення сніжинок, чудові геометричні узагальнення, сміливість і дотепність висловлених гіпотез вражають і зараз» – ось авторитетна думка історика кристалографії І. І. Шафрановского.

В 1635 році формою сніжинок зацікавився французький філософ, математик і натураліст Рене Декарт, який написав етюд, що входить їм згодом у «Досвід про метеорит» або просто «Метеори».

У 1885 році, після безлічі спроб і помилок, американський фермер Уілсон Бентлі (Wilson A. Bentley) на прізвисько «Сніжинка» отримав першу вдалу фотографію сніжинки під мікроскопом. Він займався цим сорок шість років, зробивши більше 5000 унікальних знімків. На основі його робіт було доведено, що не існує жодної пари абсолютно однакових сніжинок (що згодом істотно доповнив теорію кристала).

У 1951 році Міжнародна комісія по снігу і льоду прийняла досить просту і отримала широке розповсюдження класифікацію твердих опадів. Згідно цій системі, існує сім основних видів кристалів: платівки, зірчасті кристали, стовпці (або колони), голки, просторові дендрити, стовпці з наконечником і неправильні форми. До них додалися ще три види обледеніли опадів: дрібна снігова крупка, крижана крихта і град.

У 2001 році свої дослідження в області снігу почав професор фізики, астроном Кеннет Ліббрехт (Kenneth Libbrecht) з Каліфорнійського технологічного інституту. У лабораторії професора Ліббрехта сніжинки вирощуються штучно.

Міфи і перекази:

«В області, що лежить ще далі на північ від землі скіфів, – говорить Геродот, – як передають, не можна нічого бачити, і туди неможливо проникнути через літаючих пір’я. І дійсно, земля і повітря там повні пір’я, а саме це й заважає зору ».

В південнослов’янських фольклорі широко відома легенда про сніг, який білизною і рихлістю нагадував змолоти зерно, в ньому бачили падає з неба борошно . Цей мотив відбився в легендах «Коли Господь ходив по землі» , а також в повір’я, записане в області Велеса в Македонії «Чому не падає з неба мука». У них розповідається про те, що борошно перестала падати з неба як сніг, тому що одна жінка витерла нечистоти дитини шматком тіста .

Виготовлення сніжинок:

Звичайні сніжинки з паперу можна дуже урізноманітнити використовуючи наступні зразки

Ігри, які можна використати з цією гутіркою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *