Фотографія автора

Як помилки в зошиті впливають на кількість розлучень

виховництво, психологія юнацтва

Дуже часто виховники в своїй діяльності замість фокусують свою увагу на тому, що юнацтво робить погано, забуваючи, що потрібно концентруватися на тому, що в дітей виходить добре.

Нижче переклад  статті, в якій описується який підхід варто обирати, та як це впливає на майбутнє дитини.

Статття з сайту – real-parents.com

У минулій статті я показала вам фотографію зошити моєї дочки. Сьогодні я збираюся показати вам, як ці помилки, які були виділені червоним кольором, впливають … на кількість розлучень!
Почну трохи здалеку. Моя дочка практично не ходила в школи раннього розвитку. Я займалася з нею сама. Коли ми тренували руку перед школою, то наш зошит виглядав ось так:

Бачите різницю? Я не підкреслювала їй червоним кольором помилки. Я виділяла зеленим ті букви і гачечки, які виходили у неї добре. Вона це дуже любила і завжди після кожного рядка просила: “Мам, яка вийшла краще всіх?” І так раділа, коли я обводила кращу букву зі словами: “Ідеально!”

У чому різниця між підходами? Мабуть ви вже зрозуміли.

  1. У першому випадку концентруємося на помилках. Що відклалося у вашій фотопам’яті? Правильно, ті букви, які написані кострубато, те, що неправильно. Чи побачили ви за цими червоними підкресленнями ідеально написані літери? Ні! Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми запам’ятовуємо те, що виділено.
  2. У другому випадку ми концентруємося на тому, що зроблено правильно! Ми отримуємо зовсім інші емоції, інше сприйняття. Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми прагнемо повторити те, що було ідеальним! Це зовсім інша внутрішня мотивація – не прагнення уникнути помилки, а прагнення зробити добре!

А тепер увага, відповідь на питання: як виділені помилки в зошиті впливають на кількість розлучень?
Відповідь для мене очевидна. Ми з дитинства звикаємо концентруватися на недоліках, на тому, що неправильно, на тому, що нам здається поганим. Нас привчали до цього в школі за допомогою червоної пасти, нас привчали до цього, коли частіше робили зауваження за те, що зроблено неправильно, ніж хвалили за те, що ми зробили добре.
З 20 написаних в ряд гачків підкреслений був тільки один. Тобто 19 були написані добре, а 1 – неідеально. Чому ж ми сконцентровані на цьому одному???
У житті подружжя часто відбувається те ж саме. Чоловік може володіти 19 відмінними якостями, але сварка відбудеться через ту одну, яку ви виділили червоним для себе.
Ось ця звичка (виділяти червоним погане), яку ми вигострюємо з самого дитинства і яку неможливо витравити з нашої свідомості в дорослому віці, і стає найчастішою причиною розлучень в сім’ї!

На чому фокусуємося, те і розвивається. На що спрямована увага, те і збільшується.
Я спілкувалася вже з такою кількістю пар на тему відносин, що збилася з рахунку. І у 99% пар (навіть у тих, які здаються ідеальними) одна і та ж проблема – червона паста на характері чоловіка!

Якби я була міністром освіти, я б багато чого змінила в системі шкільної освіти. З дитинства все починається, з дитинства ми перетягуємо в доросле життя всі наші звички і навички і не всі з них служать нам добру службу.
Впроваджуючи принцип “зеленої пасти” з донькою, я побачила, що навіть якщо я не вказую їй на помилки, вони поступово йдуть самі собою, тому що вона прагне зробити відмінно сама, по своїй добрій волі!

А зараз я пропоную вам зробити чотири речі:

  1. Проаналізувати зошит характеру свого чоловіка і подумати, якою пастою ви користуєтесь …. А для тих, хто особливо цінує відносини, я пропоную зробити це письмово і практикувати техніку протягом тижня. Буде дуже цікаво дізнатися ваші результати! Поділіться в коментарях, будь ласка.
  2. Якщо ви займаєтеся з дитиною вдома, використовуйте зелену пасту і концентруйте його увагу на тому, що добре!
  3. Розкажіть своїм друзям про цю статтю, якщо вона вам сподобалася, щоб і в їх житті теж відбулися приємні зміни та переосмислення!
  4. Подивіться серію коротких безкоштовних відеоуроків , які я записала спеціально для читачів мого блогу. У них ви зможете дізнатися більше про мої підходах до навчання і раннього розвитку! Я впевнена, ці уроки допоможуть вам зробити заняття з дітьми більш гармонійними і цікавими!

Всім бажаю гармонії! Цінуйте своїх подружжя, любите їх, і викиньте червону пасту зі свого життя!

Коментарі

  • Не умею пока на компьютере установить украинский язык,а тема для меня актуальна
    .Теперь у меня есть внучки и не хочу делать ошибки в их воспитании и развитии.
    Благодарю автора статьи.

  • Гарно написано! Правдиво про нюанси над якими не задумислюєшся. Ось тільки не завжди можна виділити найкраще. Буває у дитини лиш одна помилка у великому диктанті. Ми ж не можемо виділити весь правильний текст. ( Я педагог і психолог)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *