Фотографія автора

Порадник зв’язковим та виховникам щодо Великодньої стійки

релігійне виховання

Автор: о. Михайло Димид
Тут є два основних моменти:
  1. Організаційний
  2. Виховний

Короткий перелік необхідних дій по організації Великодньої стійки для куреня:

Перший етап :

  • попередньо зголосити в станицю храм, в якому курінь планує стояти стійку (щоб уникнути співпадінь);
  • взяти в канцелярії станиці лист –  прохання до настоятеля храму;
  • Довідатися і порадитися про:
  1. ціль і пріоритети стійки пластунів біля Плащаниці;
  2. спосіб розмови із парохом;
  3. спосіб реєстрації всіх бажаючих взяти участь у стійці;
  4. зобов’язаність зареєстрованого вистояти до кінця;
  5. планування стійкування і виховної роботи на два повних днів – до суботи вечір;
  6. листу цікавих людей, яких можна буде запросити на гутірку для юнаків/чок;
  7. теми гутірок і практичні для того поради;
  8. скільки і якої виховної роботи можна буде провести в тому дводенному періоді;
  9. потребу доброго прикладу для юнаків/чок від старших пластунів і сеньйорів.

Другий етап (підготовка куреня до Великодньої стійки):

  • зустрітись з настоятелем храму та серйозно обговорити організаційні моменти: години стійкування куреня, приміщення для перебування юнацтва, допомогу у виховній роботі, сповідь виховників і юнаків тощо.
  • провести курінні сходини присвячені Великодній стійці (матеріали для сходин – рекомендації о. Михайла Димида «Про Великодню стійку», та ігри з матеріалу Ірини Янів «Релігійне виховання в Пласті»). Важливо наголосити юнацтву про духовні пріоритети близькості до Ісуса Христа, а відтак про технічні моменти стійки.
  • Внутрішній стан – це очищення душі від гріхів через Сповідь, роздуми над Страстями Христовими, спільна і особиста молитва, тиша для того, щоб почути Божий голос.
  • Оскільки зовнішній вигляд під час стійки важливий, тому варто провести перегляд стану одностроїв (в дівчат спідничка має покривати коліна, взуття відповідне до однострою – без каблуків, зачіска має бути скромна, не повинно бути ні макіяжу, ні жодних прикрас. У хлопців черевики мають бути вичищені, штани – попрасовані, і це не можуть бути джинси, ані камуфляжні).
  • Юнацтво, що зголосилось стояти стійку, заздалегідь поділити на групи та скласти чіткий графік стійкування так, щоб кожен юнак чи юначка знали з котрої по котру годину вони повинні перебувати в храмі (наприклад, 8 осіб впродовж 2-4-ьох годин залежно від кількості осіб в курені). Це буде зручно для батьків (якщо буде відомо чітко години перебування на стійці, то в інший час діти допоможуть батькам вдома по підготовці до Великодня) і для виховників (чіткий графік забезпечить дисципліну і виховну програму під час стійки).
Третій етап (Великодня стійка):
  • Час перебування на стійці важливо використати правильно та з користю, а саме: провести  духовні бесіди, спільну і особисту молитву, Сповідь,  гру «Мовчанка», гру «Писанка» та  допомогти у храмі, а  теж вдома.
Інформація про Плащаницю та Великодню стійку у вигляді “питання-відповідь” можна переглянути тут. Про Святу Плащаницю можна прочитати тут.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *