Вмілість “Еколог ІІ”

  1. Посадить з куренем 100 дерев з естетичним оформленням прилеглої території.
  2. Буде провідником групи людей на екологічній акції. Знати термін розкладання основних матеріалів та методи прискорення цього процесу.
  3. Виготовить хоча б 5 речей з старих предметів.
  4. Розкаже про поновлювальні джерела енергії (ПДЕ) та доведе, що зменшив витрати енергії у власному домі. Надасть приклади застосування п’яти старих предметів.
  5. Змайструє прилад, який за допомогою ПДЕ буде давати енергію на світіння 12 вольтної лампочки та пояснить принцип його дії.
  6. Ознайомиться хоча б з однією працею з екології. Знає видатних Українських та іноземних Екологів.
  7. Здобуде вмілість Еколог І та залучить 10 людей до “Години Землі”.

Підказки

1. Посадить з куренем 100 дерев з естетичним оформленням прилеглої території.

На цьому етапі освітність піднімається на рівень куреня. Необхідно зорганізувати весь курінь та прийняти активну участь у висадженні дерев та облаштуванні прилеглої території. Добре було б, якщо цю територію виділила міська чи сільська рада. За декілька років акцію треба повторити на новому місці, а старе доукомплектувати лавочками, алейками. Там можна виставляти якісь скульптури, облаштувати сцену, гай насадити навколо спортивної ділянки тощо. Точка передбачає не одноразове висадження дерев. Число 100 можна досягти за декілька разів. Можна модифікувати точку, щоб висаджувати таку кількість дерев, скільки років Пласту.
Важливо, що це зовсім інші дерева, ніж на вмілість з першої проби. Курінний та гурткові гаї можуть бути і в одному місці, але юнак чи юначка мусить посадити в сумі більш як два дерева у цих гаях.

2. Буде провідником групи людей на екологічній акції. Знати термін розкладання основних матеріалів та методи прискорення цього процесу.

Буде провідником групи людей на екологічній акції (пояснення в Еколог І). Знати термін розкладання основних матеріалів та методи прискорення цього процесу.
На цьому етапі важливий провідницьких дух. Можна влаштувати змагання з впорядкування певної території розбитої на однакові відтинки за площею або забрудненістю. Про терміни розкладання сміття важливо знати.

3.Виготовить хоча б 5 речей з старих предметів.

Взагалі кажучи ця точка на кмітливість та креативність, без яких справжньому екологу не обійтсь. Сережки з кришечок від пива, пазлів, кубиків Лего; магнітики у формі тварин з електрокарт та клавіш клавіатури; крокодил з використаних шин тощо. Recycled design, якщо хтось розуміє…

4.Розкаже про поновлювальні джерела енергії (ПДЕ) та доведе, що зменшив витрати енергії у власному домі. Надасть приклади застосування п’яти старих предметів.

Перша частина точки дублює точку ч.3 з вмілості Еколог І, але без початку кінець не дуже ясний. Друга частина показує, як юнак чи юначка зменшила витрати сім’ї на комунальні послуги (газ, електрику, воду, тощо) і в кількісному відношенні заощаджені ресурси. Тут має бути детальний опис що, як, коли і в якій кількості було зекономлено. Якщо добре захотіти, то можна обчислити такі показники, які викиди СО2 в атмосферу на початку та після впровадження заощаджу вальних технологій. Необхідно ще вказати кількість витрачених коштів та період окупності.
Це чудовий спосіб побачити вміння пластуна оперувати числами та знаходити нові критерії оцінки ситуації.

5.Змайструє прилад, який за допомогою ПДЕ буде давати енергію на світіння 12 вольтної лампочки та пояснить принцип його дії.

Цей пункт є дуже цікавим, бо передбачає створення якогось пристрою, що само по собі є неординарним. Тут будуть потрібні знання з фізики, механіки, електрики, можливо хімії. Кожен вид пристосування по перетворенню енергії ПДЕ в електроенергію мусить бути укомплектований електросхемою, кольоровою інструкцією з точними технічними характеристиками та теоретичним обґрунтуванням (брошуркою з фізичними, хімічними формулами та математичними розрахунками).
Найпростіший спосіб насправді – це підключити до велосипеда динамомашину та лампочку на 12 В і постаратись, щоб вона засвітилась. Цікавіші способи передбачають більшу кількість динамомашин, які обертаються не тільки від руху людини, а від руху води. Теж модна десь дістати сонячні батареї і сконструювати сонячну станцію. І це ще не всі варіанти 😉
Взагалі кажучи не вартує бавитись з біоустановками, але якщо юнак десь дістане креслення такої речі, і переконає якогось фермера таке зробити, і установка запрацює, то можна цю точку зараховувати, але не без креслень й інших речей передбачених вище.

6.Ознайомиться хоча б з однією працею з екології. Знає видатних Українських та іноземних Екологів.

Добрим джерелом є інтернет. Якщо ж там нічого не вдасться знайти, то можна звернутись до вчителя з географії.

7.Здобуде вмілість Еколог І та залучить 10 людей до “Години Землі”.

Цей пункт передбачає тяглість знань, тому що виховник може спитатись будь-яку точку з попередньої вмілості та суспільно-корисну просвітницьку діяльність. Розвиває комунікативні та організаторські вміння юнака чи юначки

Додатки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *