Вимоги до вмілості
З гуртком посадить своє дерево та візьме участь у екологічній акції.
Розкаже про основні шляхи забруднення навколишнього середовища і методи їх усунення.
Знає основні види поновлювальних джерел енергії та технології їх використання.
Розкаже, як можна вдома економити на споживанні енергії та знайде застосування одному наявному предметові і застосує його. Наведе приклад, як можна створити 10 нових речей з наявних.
Візьме участь у акції “Година Землі”. Знає про міжнародні та всеукраїнські екологічні фонди та організації.
Знає і розкаже про одного відомого українського еколога.7. Знає найбільші екологічні проблеми свого міста.
Матеріали для підготовки до здачі вмілості
1. З гуртком посадить своє дерево та візьме участь у екологічній акції.
Точка має освітній характер. Висадження дерева дасть свою користь не тільки в самовиховному сенсі (юнак може доглядати за цим деревом), а ще у покращенні екологічного стану місцевості та покращенні соціального сприйняття Пласту як організації, за якою майбутнє, про яке ми починаємо піклуватись з самого дитинства. Метою акції може бути очищення річищ, джерел (в цих двох випадках зразу видно результат), посилення насадженнями схилів, збір сміття в лісі чи в парку, тощо. Участь у акції по збору сміття дасть можливість задуматись над тим чи справді те сміття можна безкарно кидати на ліво і на право.
Першу і другу частину можна здавати в школі чи на акції зорганізованій пластунами чи пластовим виховником. Підтримує гурткову систему.
2. Розкаже про основні шляхи забруднення навколишнього середовища і методи їх усунення.
Є антропогенне та природне забруднення довкілля.
Природне, як правило, виникає внаслідок виверження вулканів, селі, торнадо та інших природних явищ, які люди називають катастрофами. Антропогення (антропос – людина, генезис – буття, походження, тобі те, що походить від людини) забруднення поділяється на такі види:
- Промислове (випари, стоки, відходи, видобуток копалин, тощо)
- Побутове (відходи життєдіяльності людей)
- Методи подолання забруднення полягають у застосування екологічних та безвідходних технологій, кращій логістиці перевезень, застосуванні досконалішої техніки, освоєння нових методі переробки та пере використання вживаних товарів та матеріалів, використання оновлювальних джерел електроенергії, тощо. Сортування сміття.
3. Знає основні види поновлювальних джерел енергії та технології їх використання.
Основні види поновлювальних джерел енергії (ПДЕ) є наступними:
Сонце (сонячні батареї, сонячні нагрівачі, тощо)
Вітер (вітрові електростанції, вітрові ферми, тощо)
Вода (енергія прибою, гідроелектростанції, малі гідроелектростанції, тощо)
Біосфера (гниття ::: (біодизель,біогаз, біоетанол, тощо), спалення дрів, тощо)
4. Розкаже, як можна вдома економити на споживанні енергії та знайде застосування одному наявному предметові і застосує його. Наведе приклад, як можна створити 10 нових речей з наявних.
Вода: закручувати крани; купатись у половині ванни; унеможливлювати протікання та ремонтувати їх, тощо
Теплота (газ, електрика): добре утеплювати приміщення на час зими; за батареями можна наліплювати екран з фольги; влітку блокувати сонце, яке нагріває приміщення всередині, тим самим економлячи енергію на охолодження, тощо
Електрика: вимикати електричні прилади, які працюють без потреби; менше дивитись телевізор та проводити час за комп’ютером; слідкувати за увімкненим світлом, тощо
Re-made – це проект щвецьких дизайнерів з міста Елскільстуна. Цей напрямок дизайну опановує використані речі, які матеріал, з якого можна зробити щось нове. Цікавий тим, що всі речі є оригінальними і ваблять око покупця.
Був зролнений певний продукт: шина для машини, клавіатура, ксерокс, пластикова пляшка, шкляна пляшка, дріт, стілець, тощо. Тому в цьому слові є частинка made – тобто зроблено, як в словах made in Ukraine. Префікс слова же скеровує нас у потік – розглядати цей готовий предмет – як площадку для наступних дій, як сировину з якої буде творитись щось нове, як глину для глечика, як пісок для скла.
Пластуни по своїй природі насправді роблять буде багацько речей, які мають якісь мудрагельські назви, навіть не здогадуючись, що це таке. Так саме і тут. Назва щоправда не дуже така мудрагельська. Думаю це можна навіть якось по іншому можна було б назвати, але у світі такий рух здається називається Рі-мейд. Бачив таку крамницю в Швеції.
Що ця точка вимагає – знання, що все навколо можна використати у створенні чогось нового:
- використані шкляні пляшки можна розмалювати
- шину можна порізати і зробити з неї крокодила
- стару клавіатуру з смітника можн підняти, добре промити і продизенфікувати, повибивати клавіші і посадити їх на магнітики, щоб на холодильнику можна було щось писати
- насаджувати старі кусочки з Лего на завушники, таким чином робивши кульчики чи сережки тощо.
5. Візьме участь у акції “Година Землі”. Знає про міжнародні та всеукраїнські екологічні фонди та організації.
Година землі (англ. Earth Hour) — щорічна міжнародна подія започаткована WWF (World Wide Fund for Nature, Світовим фондом дикої природи), котра проводиться останньої суботи березня, і закликає господарства та комерційні установи вимкнути їх необов’язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб стимулювати зацікавлення до потреби протидіяти зміні клімату. Вперше подія була організована Світовим фондом дикої природи Австралії та виданням The Sydney Morning Herald у 2007 році, та отримала світову підтримку у 2008.
6. Знає і розкаже про одного відомого українського еколога.7. Знає найбільші екологічні проблеми свого міста.
Для абсолютної все сторонності вмілості. Через пісню можна побачити те, чого не бачив раніше.