Необхідне приладдя
- клаптики тканини різних розмірів
- кольорів і фактури
- нитки для вишивання або в"язання
- ножиці
- різноманітні прикраси і дрібнички
Процес виготовлення
Саму основу мотанки краще робити з натуральної бавовняної (бажано старої, а ще краще з «бабусиної скриньки») білої тканини. У давнину вірили, що матеріал, з якого робиться ляля, має свою енергетику, тому добре, якщо це старенька, твоя чи твоїх родичів тканина.
І ще одна прикметна особливість. Намагайтеся тканину не різати, а рвати, бо, по-перше, ніякими ножицями ви не відріжете рівніше, аніж розірвете. Переконайтеся самі. По-друге, так символічніше, ми ж створюємо архаїчну ляльку, яка повинна стати берегинею родини, хранителькою ваших мрій… У це треба вірити!
Відірвіть тканину залежно від бажаного розміру ляльки. Клаптик має бути видовженим, не квадратовим
Не дуже туго змотайте її в трубочку і перегніть трубочку навпіл
Сформуйте голову, обмотавши трубочку ниткою
На фото зображено грубий мотузок, але, звісно, слід використовувати тоненьку білу нитку, намотуючи її декілька разів. Але для першого разу можна потренуватися й з допомогою мотузки.
Відірвіть тепер квадратовий клаптик тканини і знову обгорніть ним лялю та сформуйте голову за допомогою нитки
Розправте тканину (напівквадрат) на лялі
Загніть краї тканини зсередини і змотайте ручки, закріпивши кінчики ниткою. Щоправда, руки можна ще зробити з допомогою звичайних дерев’яних паличок, які прикріплюються до спини. Це вже на ваш розсуд.
Наступний етап – груди. Він не є обов’язковим. Якщо ви хочете зробити дівчинку, то можна обійтися й без грудей. Чи просто можна одягнути лялю у светрик і обійтися без них. Це, так би мовити, удосконалена модель мотанки.
Якщо ж вирішите зробити груди, то для цього знадобиться трикутник з тканини у який вкладаємо дрібненькі залишки тканини, ниток і трохи скручуємо їх у кульку. Спочатку одну кульку прив’язуємо до трикутника, потім так само й другу
Далі кінчик трикутника прикладаємо до талії й прив’язуємо
Замість сорочки можна зробити з двох смужечок тканини накидку, яка заразом і груди підтримає
Бажано, щоб нижня спідниця була з грубої тканини. Згадуйте, у чому ходили раніше українські жінки і з якої тканини був одяг. Не викидайте грубих тканин, домотканих старовинних речей. Вони найкраще підійдуть для мотанки. Не забувайте про намисто, пасок, фартушок, хустку (зараз також не можна уявити сільську жінку без цих атрибутів. Ще можна підперезати поперек теплою хусткою, можна зробити діток для неї – від немовлят, яких робити ще простіше, до старших). Словом, усе, що пригадаєте, буде у нагоді!
Решта роботи – одяг. Це вже на ваш смак і фантазію. У нас вийшла така ляля
Дуже гарний оберіг. Швидко і якісно – це чудово.