Ціль
Вдосконалення спостережливості та вміння швидко запам'ятовувати
Необхідні матеріали
- Таборовий виряд
- Різні предмети: годинник, книга, олівці, телефон, ножиці ітд.
- Однострої
- Карти, журнали , газети ітд.
Опис та правила
Подаємо декілька різновидів цієї гри:
“Що хто приніс”
Кожний юнак приносить із собою на сходини один предмет. Усі сідають навкруги стола й тримають свій предмет перед собою. По одній хвилині всі ховають свої речі. Виховник викликає за порядком ім’я кожного члена гуртка, а всі записують, що даний член приніс.
“Гра Кіма Асоціяції”
Предмети лежать на столі. Юнаки оглядають їх пів хвилини. Виховник закриває предмети і читає листу предметів, але не тих, що були на столі, а інших — з яких кожний пов’язаний із якимсь предметом, який був на столі. Наприклад: на столі була голка, олівець, ліпка і т.д. Виховник читає листу: нитки, папір, клей і т.д. Юнаки записують предмети, які були на столі.
“Топографічна гра Кіма”
На столі розкладено певну кількість (залежно від підготовки гуртка) топографічних знаків в одному ряді, намальованих на однакові за розміром кусках паперу без надписів-пояснень. Юнаки дивляться на знаки 3 хвилини. Знаки закривається. Юнаки мають списати назви всіх знаків, за порядком, так як вони були розставлені (Гра надається до перевірки знання картографії).
“Чи завважиш зміни”
Гру переводиться з гуртком юнаків/юначок в повних пластових одностроях. Учасники гри стають в коло і 3 хвилини уважно дивляться один на одного. Після того розбігаються на 3 хвилини і кожний робить якісь три зміни у своєму однострою. Знова стають в коло на 3 хвилини і вивчають зміни в одностроях. Тоді розходяться і мають певний час, щоб записати помічені зміни. Точкування: +1 за кожну помічену зміну у іншого і -1 за кожну помічену зміну у тебе. (Гру можна поєднати із гутіркою про однострій чи перевіркою знання про однострій).
“Виряд на табір”
Виховник каже гурткові, що на столі лежить виряд на табір і юнаки мають запам’ятати предмети. На столі лежать: хустинка, шнур, шкарпетки, годинник, касета до магнітофона, ніж, книжка з української історії, сорочка, штани, голка, бандажі, сонцезахисні окулари, коробка цукерок, шапка, рушник, надувні кульки, мапа. Грачі дивляться на предмети протягом хвилини. Виховник закриває предмети і каже грачам списати ті, які не мали там бути, бо не є частиною виряду на табір: Касета, книжка, цукерки і мапа. (Гру можна поєднати з гутіркою про виряд на табір).