Ціль
Гра допомагає розвинути швидкість думання у юнаків
Терен
Домівка, будь-яке приміщення кількох квадратних метрів
Необхідні матеріали
- Будь-які предмети що є в домівці (олівці, папір, шапка, відро ітд.)
Опис та правила
Подаємо декілька різновидів цієї гри:
Так- Ні
Один з юнаків виходить, решта вибирає якесь слово, яке по його поверненні, має відгадати, питаючи про його прикмети. На питання вільно відповідати лише «так» або «ні».
Що це?
Гуртковий описує якийсь предмет десятьма прикметами, з яких кожна дальша є чимраз точнішою від попередньої (н. пр. якщо мова про качку: перше характеристика буде «птиця», остання «кличе ква-ква»). Який із юнаків догадається, записує на папірці з заміткою, по якому з черги висловів він догадався.
Мати , тато
Один юнак виходить – інші вибирають два предмети – один чоловічого роду, другий жіночого, н. пр. образ і рама, або стіл — шухляда. Коли юнак повертається, кожний говорить йому кілька речень, в яких замість вибраних слів говорить на чоловічий іменник «тато», на жіночий — «мати», н. пр. тато є з дерева, паперу або полотна, а мама з дерева або гіпсу, тато різнобарвний, мама звичайно творить закінчену лінію і т. д. Вгадуючий має вгадати вибраних слів.
Ксеня
Два юнаки вибирають якийсь гомонім, це є слово з подвійним значенням, н. пр. замок, лист, куля, місто, мука, і т. п. Після того перед гуртком провадять розмову, в якій в місце даного слова говорять Ксеня, при чому кожен з них говорить про інше значення цього слова. Завданням їх так провадити розмову, щоби вона була дотепна.