Ціль
Розвинути логічне мислення та ораторське мистецтво. Приємне проведення часу
Терен
Сидяча ігрова площадка: стіл, диван, купе поїзда
Необхідні матеріали
- Картки
- Пов'язка на очі
Опис та правила
Гравці поділені на дві групи: ЧЕСНІ ГРОМАДЯНИ і МАФІЯ. Один з ЧЕСНИХ ГРОМАДЯН має особливий статус КОМІСАРА. На початку гри кожен учасник отримає гральну карту. Подивіться її так, щоб не бачив ніхто інший. Гравці з чорними картами – команда “МАФІЇ”. Ті учасники, хто отримає червону карту – ЧЕСНІ ГРОМАДЯНИ. Гравець, який отримає карту – червовий туз отримує роль КОМІСАРА. Після ознайомлення з картами, покладіть їх на стіл тильною стороною вгору.
Гра ділиться на дві половини – “ДЕНЬ” і “НІЧ”. В ході гри завданням МАФІЇ є знищення всіх ЧЕСНИХ ГРОМАДЯН, відповідно завданням ЧЕСНИХ ГРОМАДЯН – знищення МАФІЇ.
Коли ВЕДУЧИЙ об’являє “НАСТУПИЛА НІЧ”, всі гравці закривають очі – сплять. Далі ВЕДУЧИЙ об’являє: “Прокидається МАФІЯ”. Учасники, що отримали чорні карти, відкривають очі і запам’ятовують своїх союзників – знайомитесь. Знайомство слід проводити безшумно, щоб сусіди – МИРНІ ЖИТЕЛІ не відчули рухів. Після цього мафія засинає, а ВЕДУЧИЙ просить прокинутись КОМІСАРА. Потім засинає і КОМІСАР. Коли лунає команда “НАСТУПИВ ДЕНЬ”, – всі гравці просинаються. Гравці мають інформацію: про реакцію на роздачу карт, як вів ВЕДУЧИЙ, що було чути вночі, як змінився настрій гравців за ніч. Розмова може проходити будь-яким способом: “Тільки він в окулярах – значить МАФІЯ”.”Вона всю ніч ворушилась”. “Юра всю ніч пив чай і не облився – значить МАФІЯ”. Вдень учасники обговорюють, хто з них є МАФІЯ. Як ЧЕСНІ ГРОМАДЯНИ, так і МАФІЯ, для переконання навколишніх в своїй правоті можуть використовувати чесні і нечесні аргументи, як правдиву, так і неправдиву інформацію. Кожному гравцю по черзі дається одна хвилина на висловлення своїх ідей, думок і міркувань. Мета першого кола, як і гри вцілому, для ЧЕСНИХ ГРОМАДЯН – виявити і знищити МАФІЮ. Для МАФІЇ, відповідно, навпаки. МАФІЯ знаходиться в більш вигідному стані, так як вони знають, хто є хто в грі. Обговорення починає гравець під номером 1 і так далі по колу. В ході денного обговорення гравці можуть виставляти кандидатури гравців (не більше однієї кожен) з метою вивести їх з гри. Коли обговорення закінчено, приступаємо до голосування. Та кандидатура, яка набере більшість голосів, вибуває з гри. Під час голосування кожен гравець може голосувати тільки за одного підозрюваного. Голосування відбувається шляхом підняття руки і утримання її впродовж 5-ти секунд. Під час голосування говорити має право лише підозрюваний. Гравець може змінити думку і опустити руку, Але лише до того часу, як ВЕДУЧИЙ не скаже слово “ДЯКУЮ”. Після цього не можна змінювати своє рішення.
Гравець, який набрав більшіе голосів, вибуває з гри, відкриваючи іншим свою карту.
Якщо на перший день висунута лише одна кандидатура, вона не голосується. Вибулий має право на останнє слово (1 хвилина).
В грі існує поняття “АВТОКАТАСТРОФА”. Це ситуація, коли два або більше гравців набирають однакову кількість голосів. В цьому випадку кандидатам дається 30 секунд оправдатися, переконати інших в своїй ЧЕСНОСТІ або ЧЕРВОНОСТІ і залишитися в грі. Після цього знову проходить голосування. Якщо хтось набирає більше голосів, він вибуває. Якщо гравці знову набирають однакову кількість колосів, на голосування ставиться питання: “ХТО ЗА ТЕ, ЩОБ ВСІ КАНДИДАТИ ЗАЛИШИЛИ ГРУ?”. Якщо більшість голосує за вибуття, гравці покидають ГРУ, якщо проти або порівну – всі залишаються.
Після першого кола знову наступає ніч. Протягом цієї і всіх наступних ночей МАФІЯ має можливість стріляти. За командою МАФІЯ просинається, беззвучно (жестами) радиться, і вибирає одного із гравців, що залишилися, вказавши ведучому, кого саме. МАФІЯ засинає. За командою просинається КОМІСАР і вказує на одного із учасників, кого він хоче перевірити. ВЕДУЧИЙ беззвучно показує комісару статус вказаного ним гравця. За бажанням, КОМІСАР може вдень сповістити гравцям – кого він бачив вночі, відкривши свій статус. Але в цьому випадку , найймовірніше, що його вночі вб’є мафія.
КОМІСАР засинає, наступає ранок, всі просинаються.
ВЕДУЧИЙ об’являє про те, кого вбили сьогодні вночі і надає останнє слово потерпілому (30 секунд). Потерпілий вибуває з гри, відкривши свою карту. Обговорення другого починається із наступного за тим, хто починав минулого разу, учасником. Інформація про минулі події, хто проти кого голосував і що говорив, використовується залишеними гравцями для обговорення і засудження.
Гра закінчується перемогою ЧЕСНИХ ГРОМАДЯН в тому випадку, коли вибули всі гравці МАФІЇ. МАФІЯ виграє, коли залишається рівне число ЧЕСНИХ ГРОМАДЯН і МАФІОЗІ – 2х2 або 1х1.
Кодекс законів гри
- Гравець ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ приходити ВЧАСНО.
- Гравець ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ з повагою ставитися до інших гравців, бути ввічливим, спілкуватися щирою Українською мовою і не вживати ненормативної лексики. В рольових іграх всі між собою рівні. Усі службові ранги, соціальні класи, посадові звання, заслуги, авторитетне ставлення, зверхність, комплекси, егоїзм і т.п. залишається за межами гри. При порушенні цього правила ведучий може не допустити гравця до участі в грі, а при жорстких порушеннях – видалити гравця з гри.
- Гравець ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ мати при собі та використовувати чорну пов’язку на очі.
- Гравець НЕ МАЄ ПРАВА говорити слова «клянуся», “атвічяю”, «чесне слово», «чесно», «чесно кажучи» і так далі, а також клястися в будь-якій формі чи апелювати до будь-якої релігії. За це ведучий може або дати попередження, або видалити гравця з гри.
- Також НЕ МОЖНА використовувати фрази 100%, 200% і так далі, а також пропонувати кошти або інші форми підкупу гравців. За це дається попередження.
- Гравець НЕ МАЄ ПРАВА навмисно чи ненавмисно ПІДГЛЯДАТИ ВНОЧІ. За це гравець залишає гру.
- Гравець МАЄ ПРАВО виставляти на голосування лише одну кандидатуру.
- Гравець МАЄ ПРАВО голосувати лише за одну кандидатуру.
- Вночі чорний гравець (мафія) МАЄ ПРАВО стріляти лише один раз. Вистріл зараховується тільки коли всі чорні вистрілили одночасно. Вистріл не зараховується, якщо чорний гравець не вистрілив або вистрілив запізно.
- Чорні (мафія) та червоні (мирні) гравці ВНОЧІ НЕ МАЮТЬ ПРАВА показувати жестами або іншим чином Комісару кого перевіряти. За порушення цього правила гравець видаляється з гри.
- Гравець НЕ МАЄ ПРАВА вночі співати, танцювати, бити по столу, говорити або робити інші дії, які не входять в рамки нічного життя. За порушення ведучий виносить попередження.
- Чорні гравці (мафія) НЕ МОЖУТЬ стріляти в гравців в першу ніч.
- Комісар НЕ МОЖЕ перевіряти гравців в першу ніч.
- Комісар МАЄ ПРАВО перевіряти лише одного гравця в ніч.
- Гравець НЕ МАЄ ПРАВО говорити не в свою чергу, або до того, як йому надав слово ведучий. За це гравець отримує попередження.
- В день гравець МОЖЕ говорити не більше, ніж 1 хвилину. За порушення регламенту гравець отримує попередження.
- Під час перестрілки гравець МАЄ ПРАВО на 30-ти секундний виступ. За порушення регламенту гравець отримує попередження.
- Після слів ведучого «Наступає ніч» КОЖЕН гравець ПОВИНЕН негайно натягнути пов’язку. За затримку ведучий може дати попередження.
- Ведучий МАЄ ПРАВО давати попередження за: неетичну поведінку; удари по столу; зайву жестикуляцію, яка заважає грі; плач за столом; образи в сторону інших гравців; нецензурну лексику; інші порушення, ступінь важливості яких визначає ведучий.
- Гравець НЕ МАЄ ПРАВО доторкатись до інших гравців або ведучого під час гри. За це гравець отримує попередження.
- Гравець, який отримує ДРУГЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ, позбавляється права на виступ під час даного кола виступів. Якщо він отримав попередження після свого виступу, то позбавляється права на виступ під час наступного кола виступів.
- Гравець, який отримує ТРЕТЄ ПОПЕРЕДЖЕННЯ, виключається з гри.
- Гравець, якого виключили з гри, негайно залишає ігровий стіл.
- Під час гри слово «Дякую» – означає що гравцю уже немає що сказати і він передає слово іншим. Після слова «Дякую» – даний гравець НЕ МАЄ ПРАВА говорити. За порушення – гравець отримує попередження.
- Після слів «Дякую» та/або вставання з-за столу під час свого заключного слова гравець негайно залишає стіл і будь-які його дії після цього вважаються за підказку. В випадку підказки гра зупиняється і перемога оголошується за командою – суперницею.
- Під час гри ведучий завжди правий.
- Якщо якийсь з пунктів кодексу незрозуміло – перепитай ведучого і подивись попередній пункт пункт.