Фотографія автора

Проведення Батьківської Ради

кадра виховників, курінь

Завантажити проект в форматі PDF можна тут.

Додатки – в кінці тексту.

Мета проекту: Створити модель оптимальної «Батьківської Ради»
Актуальність теми проекту: Допомогти КВ юнацьких куренів організувати «Батьківську Раду» на якій налагоджується робота між батьками юнацтва і КВ куреня.
Короткий опис проекту: Проект складається з 3 частин: підготовка, проведення, та зразки додаткових матеріалів для проведення Великої та Малої Батьківських Рад. На основі детального опису всіх трьох етапів виховники зможуть з легкістю налагодити співпрацю з батьками та провести ефективну Батьківську Раду.
Інформація про реалізацію проекту: Методичний проект розроблений на прикладі Батьківських Рад к. ч. 36 ім. Анни Ярославни та підготовчого куреня ім. Марії Приймаченко

 

РОЗДІЛ 1. Роль та значення проведення Батьківської Ради

 1.1.        Важливість проведення Батьківської Ради

Співпраця з батьками юнацтва є надзвичайно важливою, оскільки формування особистості дитини відбувається саме в сім’ї, а на пластових заняттях ми можемо лише спрямовувати юнацтво у правильному напрямку. Виховнику потрібно налагодити дружні відносини з батьками, щоб не виникало всіляких непорозумінь. Спілкування з батьками дає можливість виховнику краще пізнати своє юнацтво, їхні слабкі і сильні сторони, гарні та навпаки шкідливі звички.

Ми вже знаємо, що співпраця з батьками є важливою, але як же її налагодити? Найефективніший спосіб – це зустрічі батьків з Кадрою Виховників куреня.

         Як назвати ці «батьківські зустрічі»?

Варіант № 1«Батьківські сходини» – не надто добрий варіант, бо складається враження, що виховники ставляться до батьків, як до дітей.

Варіант №2 «Батьківські збори» – також поганий варіант, бо не треба порівнювати школу і ПЛАСТ, оскільки це два зовсім різних підходи до виховання дітей.

Варіант №  3 «Батьківська Рада» – оптимальний варіант, оскільки «Рада» передбачає, що виховники і батьки є на рівних, у них є спільні обговорення і показує, що виховники чекають порад від батьків.

         Як часто проводити Батьківські Ради?

           Найкраще Батьківські Ради проводити два рази в році.     Мала Батьківська Рада – це зустріч виховника з батьками його гуртка. Велика Батьківська Рада – це зустріч зв’язкового та усіх виховників з усіма батьками юнацтва куреня.

1.2. Різновиди Батьківських Рад

Велика Батьківська Рада

Велику Батьківську Раду найкраще проводити на початку календарного року – в кінці січня, а не на початку пластового року, бо у  цій Раді вже зможуть брати участь батьки гуртків, які розпочали свою діяльність у вересні. Так як курінний табір Кадра Виховників починає готувати, зазвичай, взимку, то станом на кінець січня вже є основна інформація про нього. А на Батьківській Раді важливо розповісти основну інформацію про курінний табір, а саме: вкладку, коменданта, місце та дати, щоб батьки спланували собі спільну з дітьми літню відпустку.

Мала Батьківська Рада

         Коли найкраще проводити Малу Батьківську Раду?

Найкраще її проводити в перед таборовий період – кінець травня (або кінець червня). В тісному колі батьки зможуть запитати виховника про все, що їх цікавить у зв’язку з таборовим літом. Потрібно приділити увагу гуртковому табору – розповісти батькам де і як він відбуватиметься, адже на гуртковому є значно менша кількість виховників і батьки хвилюються за своїх дітей. Також варто ще раз обговорити курінний та крайові табори.

Гурток – це найменша і найважливіша одиниця Пласту. На таких Радах варто в загальному обговорити адміністративні питання, а основну увагу приділити власне юнацтво – їхнім переживанням, враженням, розчаруванням. Розпитати в батьків те, чим з ними діляться діти після різного типу акцій, що їм більше подобається, що менше.

На першій в житті гуртка Малій Раді варто провести знайомство з слабкими і сильними сторонами, гарними та навпаки шкідливими звичками свого юнацтва. Пропоную інтерактивний варіант заповнення «гурткового дерева» (див. додаток №1). Варто підібрати формат так,  щоб він тематично підходив вашому гуртку. Також, покажіть батькам як виглядає пластовий однострій та як правильно пакувати наплечник.

 

РОЗДІЛ 2. ПІДГОТОВКА ДО БАТЬКІВСЬКОЇ РАДИ

 2.1. Організаційна частина підготовки Батьківської Ради

Дати і тривалість

           Як вже зазначалось вище – Велику Батьківську Раду найкраще проводити на початку календарного року – в кінці січня (після 20-го числа).

Насамперед потрібно визначити час проведення Батьківської Ради.  Найкраще це робити в кінці робочого тижня  –  в четвер або в  п’ятницю о 19:00 чи 20:00 годині і тривати вона повинна не довше години, включно з запитаннями батьків.

На Батьківську Раду батьків потрібно запросити, тому наступний крок – це підготовка запрошення. Пропоную друкований варіант (див. додаток №2).  Передати їх батькам потрібно за 2 тижні до Ради, щоб вони могли спланувати свій час.

В більшості випадків батьки з виховниками знайомляться саме на Батьківській Раді, тому потрібно підготувати бейджики де буде вказане ім’я виховника та назва гуртка, щоб батьки змогли зорієнтуватись хто виховник їхньої дитини. (див. додаток №3).  Та окрім того не забудьте представитись всіма членами Кадри Виховників на  початку Батьківської Ради, коротко розповісти де вчитесь чи працюєте та виховником якого гуртка ви є.

Програма

Найважчою частиною підготовки Батьківської Ради є саме написання програми. Перед тим як почати планувати Батьківську Раду потрібно скласти план питань які будуть обговорюватися, наприклад:

  1. Привітання;
  2. Звіт за минулий курінний табір;
  3. Звіт за річну діяльність куреня;
  4. Обговорення цьогорічного курінного табору;
  5. Обговорення плану діяльності куреня на наступний рік та роздача календариків;
  6. Обговорення крайових таборів;
  7. Подяки батькам;
  8. Індивідуальна «5-ти хвилинка» з виховником.

Наступним кроком є призначення відповідальних за підготовку кожного з пунктів плану. Звітувати за минулий курінний табір має комендант, аналогічно і презентувати майбутній табір повинен комендант саме того курінного, таким чином батьки знають, що виховники мають достовірну інформацію про ці заходи.

Що стосується звіту за річну діяльність, то найкраще щоб цю інформацію надав діючий зв’язковий куреня, оскільки він найбільш ознайомлений з усією діяльністю куреня. Те саме стосується і плану праці на рік.

Розповідати батькам про крайові табори найкраще виховнику який має найбільший стаж відвідування різноманітних таборів, оскільки він може поділитися власним досвідом.

Подяки батькам за їхню активну діяльність та допомогу пластовому куреню найкраще вручати або зв’язковому, або виховнику юнака.

 

2.2. Детальний опис підготовки кожного елементу програми Батьківської Ради

  1. Привітання

Щоб батьки знали, хто виховує їхніх дітей вартує на початку сходин коротко представити всіх членів Кадри Виховників.

  1. Звіт за минулий курінний табір

           Для якісного звіту за курінний табір коменданту найкраще підготувати презентацію, в якій буде подана вся необхідна інформація, розповісти чого діти навчилися нового і показати фотографії (див. додаток №4).

  1. Звіт за річну діяльність

Щоб прозвітувати за річну діяльність також варто підготувати презентацію з фотографіями про те, в чому діти брали участь і обов’язково вказати ті акції де перемагали J Розповісти чого нового навчилися і в чому себе спробували. Це демонструє батькам, що збірки і сходини під час року не проходять даремно, а діти дістають великий багаж знань та можуть себе реалізувати в різних сферах.
4. Річний план праці.

Також потрібно проінформувати батьків чим діти займатимуться наступного року. Пропоную роздати батькам курінний календар в якому вже вказані основні пластові акції, таким чином батьки будуть заздалегідь планувати свій спільний час з дітьми (див. додаток №5).

  1. Курінний табір

Обов’язково потрібно розповісти основні відомості про наступний курінний табір:

–  дати, щоб батьки спланували собі спільну з дітьми літню відпустку;

– вкладка, щоб батьки знали на що розраховувати;

– коменданта – відповідальну особу з Кадри Виховників;

– місце.

Також важливо вказати чим цей табір відрізнятиметься від усіх попередніх (див. додаток №6).

  1. Крайові табори

           Щороку в курені є юнацтво яке вперше їде на крайові табори. Не забудьте розповісти батькам про всі види і спеціалізації крайових таборів і порадьте в якому віці куди варто їхати, а також розкажіть про спеціалізовані вишколи (див. додаток №7).

  1. Подяки батькам

Не забувайте дякувати батькам за будь-яку допомогу у пластовому житті куреня: за прикручену розетку на домівці, за допомогу в довезенні реманенту на курінний, за терпіння батькам курінного (курінної) – це надзвичайно важливо в подальшій співпраці батьків та Кадри Виховників (див. додаток №8).

  1. Індивідуальна «5-ти хвилинка» з виховником.

По завершенню Батьківської Ради виховник може зібрати в колі батьків свого гуртка і дати відповіді на запитання, поспілкуватись, та ще раз уточнити чи все було зрозуміло. Це важливо, оскільки в тісному колі батьки стають більш відкрити і зможуть запитати те, що не змогли сказати на загал.

ДОДАТКИ ЗНАХОДЯТЬСЯ ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *