Опис місця розташування та добирання:
Одне із нових місць для таборування на Тернопільщині, де з 2008 року відбулось кілька курінних таборів, Окружні Свята Весни.
Виявлене випадково під час мандрівки кількох старшопластунів з куреня ОЗО в квітні 2008.
Розташоване за 25 км від обласного центру в напрямку смт. Залісці (Заложці) поблизу с. Мшашець та Дітківці.
Із північного сходу та сходу до лісу примикають гори Гонтова і Крайній Камінь Товтрової гряди – залишки рифів Сарматського моря, утоврені кілька десятків мільйонів років тому.
Доїхати можна місцевими автобусами з Тернополя в напрямку на Заложці або до с. Дітківці.
В околиці цієї місцевості знайдено кілька пам’яток Пізнього палеоліту, бронзової та залізної доби. В с. Мильно є старовинний костел. В Першу світову війну проходив фронт по навколишніх полях, збериглись залишки окопів та укріплень.
Багато свідчень доби національно-визвольних змагань. В лісі були криївки повстанців. В 1947 році загинули кілька хлопців з куреня “Сіроманці”.
З північної сторони знаходилось колись с. Гонтове польських колоністів, яке було знищене.
Характеристика ґрунтів, лісу та рельєфу:
Ліси в даній місцевості мають перехідний характер від листяних (дубових і буково-грабових із домішками інших порід) до хвойних соснових. Місцевість знаходиться на межі переходу від Поділля і Галичини до Волині. Є залишки старих лісів, але багато ділянок насаджено. Є ділянки полів, де самонасіявся молодий ліс, переважно хвойний.
Є багато деревини, яку можна використати для таборових споруд та піонірки.
Грунти пісчані і близькі за складом, в районі річкової долини Верховинки – болотисті і лугові.
В околиці є багато рідкісних рослин, кілька заказників та природніх пам’яток (Останці Подільських Товтр, Гонтова гора, Верховина, Грабарки).
Таборувати можна в кількох місцях, як з правої, так і з лівої сторони від Верховинки. Одночасно в 2011 році стояло 5 курінних таборів.
Характеристика води:
В центральній частині лісу з болотистої місцевості витікає річка Верховинка, довжиною 10 км, яка впадає в Серет. Поблизу Дітківець з води річки утворено кілька ставків, де розводять рибу, а також для рекреаційних цілей.
На найбільшому озері можна проводити водні заняття, катання на човнах, купання.
Вода з річки придатна для пиття, оскільки виходить із джерел, тече пісчаним грунтом.