Загальне
Мета: побувати в Львівських музеях та дізнатись багато нового про навколишній тваринний та рослинний світ
вік юнацтва: 12-13 р.
за 2-3 дні до вашої мандрівки потрібно домовитись про екскурсію в таких музеях як “Зоологічний музей ЛНУ ім. І. Франка” та “Таємна аптека”.
Опис
- визначивши попередньо днем мандрівки п’ятницю, проводимо збір учасників в 10:45 год. біля пам’тника М. Грушевському.
- прямуємо на вул. Грушевського 4, 3-й поверх, де знаходиться “Зоологічний музей ЛНУ ім. І. Франка”, на попередньо домовлену екскурсію об 11 год. (екскурсії проводять безкоштовно)
Зоологічний музей у Львові є одним із найстаріших університетських музеїв Європи і був заснований у 1784 році. Фонди Музею зоології презентують тваринний світ усіх акваторій земної кулі й всіх континентів (за виключенням Антарктиди), це і не дивно, адже наукові колекції музею налічують більше 178 тис. експонатів, біля 10 тис. із яких формують експозицію. «Музейну експозицію Зоологічного музею Львівського національного університету ім. Івана Франка та його наукові фонди» було внесено до списку об’єктів, які становлять національне надбання — 18 липня 2005 року.
- після цього (приблизно в 11:45) через просп. Шевченка, а пізніше через вул. Театральну прямуємо на вул. Театральну 18, де знаходиться Державний природознавчий музей Національної академії наук України.
(12:00)
Музей був відкритий для відвідувачів з 1870 р. Його головне приміщення було збудовано на межі ХVIII-ХІХ ст. і є пам’яткою архітектури. Музей занесено до європейських і світових каталогів музеїв. Він брав участь у перших Всесвітніх виставках у Відні (1873 р.) і Парижі (1878 р.), де отримував дипломи і медалі. У 1940 р. музей увійшов до складу Академії наук України.Його наукові фонди та музейна експозиція внесені до державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання. Наукові фонди музею (природничі колекції) загалом становлять понад 400 тис. одиниць зберігання, мають виняткове значення для науки і входять до державної частини Музейного фонду України. Фонди музею містять більше 250 голотипів, за якими вперше у світовій науці описані нові види викопних та сучасних рослин і тварин. - (12:45-13:00) прямуємо в інший, не менш цікавий, Аптека-музей “Під чорним орлом”. (вхід в музей – 10 грн.)
через вул. Вірменську йдемо на вул. Друкарську 2, де і знаходиться музейУ 1966 році на базі старовинної аптеки створено музей історії фармації. Ідея створення музею виникла ще у XIX ст. У 1868 році було створено Галицьке товариство аптекарів, якому вдалося зібрати невелику колекцію експонатів та зробити перший крок до створення музею у майбутньому. Зараз експозиція музею значно розширилась і нараховує 16 експозиційних залів загальною площею 700 м.кв. Експозиція представлена більше ніж трьома тисячами експонатів.Це єдина в Україні та Європі діюча аптека-музей. Тут поряд з аптекою функціонує унікальний музейний комплекс, у якому демонструються рідкісні експонати, зібрані науковцями, фармацевтами та колекціонерами-ентузіастами.Сьогодні це діюча аптека, у якій ви зможете придбати лікарські препарати та знамените “Залізне вино”. - (14:00) маємо заплановану екскурсію в наступному музеї “Таємна аптека” на 15 год. (екскурсії проводяться щогодини для груп 10-25 осіб) тому перед нею маємо час пройтись пл. Ринок та зайти в кафе на молочний коктейль або ж смачне морозиво (15-25 грн.)за цей час можна поговорити про враження дітей від попередніх музеїв, а також запропонувати цікаву гру в яку мусять зіграти відвідувачі Львова “порахувати левів на пл. Ринок”
- на 15:00 маємо пройти на вул. Соборну 1, де знаходиться останній музей, який ми сьогодні відвідаємо – “Таємна аптека” (Кількість учасників на один сеанс: від 2 до 25 осіб.Вартість екскурсії:- для дітей (до 16 років) – 10 грн.)
Загадкова атмосфера аптеки у підземеллі та безліч цікавих і повчальних історій перетворять проведений тут час на незабутню пригоду. - (16:00) після завершення нашої пізнавальної мандрівк просимо учасників розповісти про те, що їм найбільше сподобалось та прощаємось зі всіма до наступної зустрічі 🙂