Фотографія автора

06. Зорганізує з гуртком або куренем одну прогулянку (екскурсію)

УПЮ, Друга проба

Теоретичний матеріал, який допоможе юнацтву отримати необхідні знання для того, аби мати зарахованою цю точку

Екскурсія (від лат. excursio – прогулянка, поїздка) – колективне відвідування музею, пам’ятного місця, виставки , підприємства і т. п.; поїздка, прогулянка з освітньою, науковою, спортивною або розважальною метою. Показ об’єктів відбувається під керівництвом кваліфікованого спеціаліста – екскурсоводу, який передає аудиторії бачення об’єкта, оцінку пам’ятного місця, розуміння історичної події, пов’язаного з цим об’єктом. Екскурсії можуть бути як самостійною діяльністю, так і частиною комплексу туристичних послуг.

Класифікація екскурсій:

1. За змістом: оглядові (багатопланові), тематичні, учбові та рекламні.
Оглядова екскурсія, як правило, багатотемна, з використанням історичного та сучасного матеріалу. Будується на демонстрації різноманітних об’єктів – пам’яток історії та культури, будівель та споруд, природних об’єктів, місць знаменитих подій, елементів благоустрою міста, промислових та сільськогосподарських виробництв тощо. В оглядових екскурсіях події висвітлюються широко планово. Що дає загальне уявлення про місто, край, область, державу в цілому.
Тематичні екскурсії діляться на історичні (історико-краєзнавчі), археологічні, етнографічні, воєнно-історичні, історико-біографічні, екскурсії до історичних музеїв, промислові, природничі та екологічні, мистецтвознавчі, літературні, архітектурно-містобудівні.
Учбові екскурсії розглядаються як форма учбової роботи для різноманітних груп екскурсантів ( екскурсія-консультація, екскурсія-демонстрування, екскурсія-урок, учбова екскурсія для спеціальної аудиторії).

2. За складом та кількістю учасників.
Поділяються на індивідуальні, колективні, для місцевого населення, туристичні, дорослих та школярів, з урахуванням особливостей сприйняття.

3. За місцем проведення.
Міські, заміські, виробничі, музейні, комплексні.

4. За способом пересування
Пішохідні, транспортні, що складаються з двох частин: аналіз екскурсійних об’єктів на зупинках та розповідь матеріалу в дорозі, що пов’язаний з об’єктами дослідження.

5. За тривалістю.
6. За формою проведення.
Екскурсія-масовка, екскурсія-прогулянка, екскурсія-лекція( більше розказується ніж показується), екскурсія-концерт, екскурсія-постанова.

На практиці ж поділ екскурсій на чітко розділені групи має умовний характер.

Перевірка даної точки. Чому ця точка є важлива

Екскурсія має на меті колективне відвідування музею, пам’ятного місця, виставки , підприємства і т. п.; поїздка, прогулянка з освітньою, науковою, спортивною або розважальною метою.

1. Екскурсія вживу:
1. відвідати з гуртком одну екскурсію
2. провести гуртком екскурсію для себе/іншого гуртка/куреня
– кожен учасник гуртка готує розповідь про один з обєктів екскурсії та представляє це на ексурсії
– кожен учасник готує теоретично один з варіантів на екскурсії
1. відеоекскурсія(наприклад екскурсія рідним містом)
– підготувати фото/відеоматеріали для екскурсії
– зробити саму відеоекскурсію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *