Фотографія автора

Шевченкіада (літературний вечір)

Станичні

Вид: літературний вечір для станиці.

Мета: Вшанування пам’яті Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка, шляхом проведення мистецького і інтелектуального літературного вечора.

Анотація: Літературний вечір розрахований на 3 години. Місце проведення – зал зі сценою та звуковою апаратурою, кнопками брейн-рингів, бажано з забезпеченням світлових ефектів. Вечір розрахований на станицю Київ, кількість учасників залежить від приміщення і вчасної подачі зголошень.
Дозвілля вечора можна згрупувати у дві частини : «Серйозно» і «Весело». Тобто деякі точки програми присвячені пам’яті Шевченка, власне його життю, творчості. Решта точок— тематичні ігри та забави( не забуваймо, що більшість присутніх –діти )
Дух вечора—це те, на що мають іти усі сили організаторів. В повітрі мають витати слова «Шевченко», «поезія» і «класна була імпреза!», тобто необхідно прослідкувати, щоб усі виступи, так би мовити, не відходили від теми, а наштовхували на думки про величне. Для цього необхідно ввести процедуру зголошення на акцію. До зголошення має бути доданий окреслений в загальних рисах сценарій.
Також організатори подбають про роздатковий матеріал —книжечки учасникам. В них — найважливіші моменти про життя Т.Шевченка, назви найвідоміших поезій, зображення картин і взагалі коротке пояснення, хто такий Шевченко і чим же він видатний (для новацтва).

Старшина акції:

  • Комендант
  • Бунчужний
  • Писар
  • Ведучі

План проведення:

  1. Відкриття (15хв)
  2. Перегляд короткометражного ролику про Тараса Шевченка(15 хв)
  3. Гра з залом «Шевченківська вікторина» (10хв)
  4. Імпрези роїв, куренів (20хв)
  5. Перерва (30хв)
  6. Конкурс читців (20хв)
  7. Гра з залом «Крокодил» (20 хв)
  8. Імпрези роїв, куренів (20хв)
  9. Прибирання (10 хв)
  10. Закриття (20хв)

Уточнення щодо плану проведення:

3) Шевченківська вікторина.
Запитання (і відповіді):

  1. Дата народження (9.03.1814)
  2. Дата смерті (10.03.1861)
  3. Як звали батька Тараса Григоровича Шевченка? 😉
  4. Коли померли батьки Поета (Мати-20.08.1823, Батько-21.03.1825)
  5. Назвіть братів і сестер Шевченка (2 брати і 5 сестер: Катерина, Марія, Микита, Ярина, Марія, Йосип, Марія)
  6. Скільки запросив Енгельгардт за кріпака Т.Шевченка? (2500крб)
  7. Коли відбулася лотерея? (16 квітня 1838)
  8. Де вчився Шевченко після викупу? (З 1838р. Шевченко став учнем К.Брюллова в академії художеств)
  9. 9.Як називалася 1 збірка Шевченка? Коли вона вийшла? (Кобзар, 1840)
  10. 10.На якому році життя помер Шевченко і де його було поховано? (На 48р. життя в Петербурзі. Поховано було в Петербурзі на Смоленському кладовищі. Перепоховали в Каневі 10.05.1861 на Чернечій горі).

5) В перерві учасників пригощають солодким частуванням (це ж все-таки свято). В цей час лунає музика
(не тільки на слова Шевченка,а й проста українська).
Перерва — такий собі умовний ярмарок розваг. Тобто певна частина частується, решті пропонується долучитись до декількох невеличких ігор, розваг, нагородою в яких є маленькі заохочувальні призи (значки, фенечки, цукерки). Це для того, щоб зменшити навантаження на святковий стіл, жвавої «циркуляції» учасників залою, що сприятиме їхньому спілкуванню. Розваги такого типу:

  • Гра «Розгардіяш у вірші»: двом учасникам даються листочки зі словами одного уривку з поезії Шевченка. Треба ці слова скласти докупи. Хто швидше, той і переміг.
  • Вчимо пісню. Учасникам пропонується вивчити і заспівати пісню на вірші Т.Шевченка. Репертуар досить широкий — пісні «Кому Вниз», «Сад» та ін. Для цього потрібен музичний інструмент (гітара, фортепіано), інструктор і текст пісні (пісень), який може бути поміщений у книжечку заходу.
  • Гра «Картки». На столі лежать невеликі, однакові картки. З однієї сторони на картці уривок(1 речення) поезії Шевченка (напр. «Як умру, то поховайте…»), з іншої сторони картка порожня. До кожної картки є пара. Тобто парою вищезгаданої картки є картка з написом «…мене на могилі, серед степу…». Таких пар — приблизно 6-7. Усі картки перевертаються білою стороною догори. Учасники по колу перевертають по дві, дивляться коротко, і перевертають назад. Суть – добрати пару. У кого їх виявиться більше — той і переміг.

6) Зголошені особи (до 10 чол.) по черзі читають поезію Кобзаря (один виступ – 3хв.) Жюрі визначає переможців. Переможці (1,2,3 місця) отримують заохочувальні подарунки: “Кобзар”(1м), Аудіодиск гурту “Кому вниZ” (2м), аудіодиск гурту “Сад” (3м).

7) Гра «Крокодил»: з присутніх обираються добровольці – 6 осіб. Діляться на дві рівні команди. Обрані від кожної команди витягують запропоновані їм назви поезій Шевченка з капелюха організаторів і мають показати їх без слів. Обмеження – 3 хвилини для однієї людини. Чия команда зрозуміла, тій і плюсик. Якщо після 3 хв жодна з команд не здогадується про що йшла мова — правильної відповіді очікують від залу. Той, хто відповість з залу отримує невеличкий приз (напр. пару шкарпеток, цукерки). На черзі наступний з команди, хто показує і т.д.

8)’ Імпрези роїв, куренів. Команди, що зголосилися представляють свої імпрези, які тривають максимум 10хв, але не менш, ніж 5хв. У імпрезах бажане музичне оформлення, світлові ефекти та ін.

9) Пластун любить красу та дбає про неї! Учасники свята прибирають приміщення, в якому провели літературний вечір.

10) На закритті зачитуються переможці теренового змагу (якщо такий буде передбачений) і переможці конкурсу читців.

Автори: Михася Марченко, Андрій Лузан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *