Фотографія автора

с. Суботів

Черкаська обл.

Опис місця розташування та добирання:

Доїзджати на місце табору краще із м. Черкаси автобусом, який відправляється від автостанції на вул. Ільїна. Так само і від’їжджати рекомендується рейсовим автобусом
Субо́тів — село в Чигиринському районі Черкаської області. Центр сільської ради. Населення — 875 мешканців (1706 у 1972 році).
Село розташоване на правому березі ріки Тясмин (притока Дніпра) та його допливі, річечці Субі (Суботка) за 7 км від районного центру міста Чигирина, за 21 км від річкового порту Адамівка та за 38 км від залізничної станції Фундукліївка. Через село проходить автошлях місцевого значення 2414.
На півночі село межує з селами Красносілля і Розсошинці, на заході селами Новоселиця і Чмирівка, на сході з містом Чигирин, на півдні з селами Вдовичине і Іванівка.
Назва «Суботів» за однією з версій, походить від невгасимого вогнища з дубових дров, що палало перед святом Перуна («суботка»). За іншою — від «суводь», тобто місця, де стікаються води (в конкретному випадку — річки Суба та Тясмин).
Історична довідка: Перша письмова згадка про Суботів належить до початку XVII століття: він, як хутір, був власністю дрібного шляхтича, козацького сотника Михайла Хмельницького.За часів Михайла Хмельницького тут був деревяний двір.
Після його загибелі у 1620 його син Богдан Хмельницький по 1648 збудував у Суботові палац-фортецю, яка стала однією з його резиденцій (1664), згодом зруйнованою поляками.
Від свого заснування у 1616 Суботів належав до Корсунського, а з 40-х років XVII ст. — до Чигиринського староства.[4] Його мешканці займались рільництвом і тваринництвом; тут також розвивалося ковальство, чинбарство, ткацтво та інші ремесла. Набували поширення і промисли: млинарство і рибальство.
1653 палац був оточений подвійним валом.Тут жив Тиміш Хмельницький разом з Розандою Лупулі. Деякий час проживав також Василь Лупулі.
23.12.1653 Тиміш Хмельницький був похований в деревяній Михайлівській церкві.
За Богдана Хмельницького Суботів став значним осередком культури: у гетьмана була велика бібліотека. Чималий інтерес становили тут будівлі і архітектура — у Суботові, як і в Чигирині, був будинок гетьмана, а поряд будинки козацької старшини. Проте після смерті Богдана Хмельницького Суботів втратив своє значення.
Збереглися такі історичні пам’ятки: Місце маєтку Б. Хмельницького, Церква Св. Іллі – усипальниця Б. Хмельницького, «3 криниці» – де розташовувався шпиталь козаків, лобне місце – де збиралися козаки на раду та страчували за просини злочинців. Недалеко розташований Чигирин до якого 12-15 км. Можна за один день сходити табором на екскурсію.

Характеристика ґрунтів, лісу та рельєфу:

В районі переважають території вузьких вододільних плато з густою долинно-яружною мережею. В геоморфологічному відношенні це корінний берег долини річки Дніпро, крутосхилих місцевостей, густо пересічених ярами і долинами, а також вузьких вододільних плато.
У ґрунтовому покриві переважають понад 50% чорноземи опідзолені й реградовані легко- і середньо суглинкові на лесових породах, їх слабо-, середньо- та сильнозмиті темно-сірі опідзолені ґрунти і типові чорноземи займають до 30%.
Навколо табору листвяний ліс.

Характеристика води:

Воду можна брати з криниці в однієї господині неподалік. Також у селі є водопровід, тому можна брати і з нього воду але прийдеться йти далі. Воду потрібно буде піднімати на пагорб, тому потрібно передбачити «кравчучку» або возик.

Інші природні характеристики:

Місце табору рекомендується розташувати на підвищені – пагорбі над ставком на узлісі (у 2004 році там розташовувався Черкаський окружний табір). Ліс є переважній більшості листяним інколи хвойний. Купатися можна ходити на ставок. Дрів вистачає.

Налагоджені контакти:

Так, як там вже розташовувалися пластові табори, то краще одразу стелефонуватися із сільською радою (де потрібно і узгодити перебування табору). Тут же є фельдшерський пункт.

Завваги та основні проблеми:

Недалеко від табору проходить польова дорога із Суботова до іншого села. В суботу може проходити молодь на дискотеку або із неї. То ж в такі дні варто посилити стійку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *