Фотографія автора

Пластові майстерки для дівчат на сходинах та на природі

Папір, Різне, Тканина

  • 5
    2
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Процес виготовлення

ст. пл. вірл. Оксана Липова, Ls,
виховниця та зв’язкова 42-го куреня УПЮок ім. Г. Дидик (Тернопіль)

Для кого він має бути зреалізований? Юначки віком 11-17 років
Мета проекту: розробити базу майстерок, яка допоможе виховникам УПЮ у підготовці сходин для юнацтва, а також стане у пригоді на вишколах/акціях/таборах. Актуальність теми проекту: зараз юнацтво мало займається майструванням на сходинах, хоча це є одним із ключових елементів. Саме цей проект допоможе виховникам у підготовці сходин із тематичними майстерками.
Короткий опис проекту: невеликий збірник «зроби сам» для урізноманітнення програми сходин УПЮ. Сюди включені майстерки, які потрібно робити у приміщенні, а також такі, які можна зробити на природі. Кожна майстерка міститить детальний опис та фотографії для кращого розуміння.
Інформація про реалізацію проекту: Майстерки, включені в збірник, проводились на сходинах юнацтва, що дало можливість урізноманітнити програму пластових занять, а також посприяло кращому засвоєнню матеріалу.

Короткий опис виконання проекту:
Під час виконання проекту було виявлено, що юнацтву справді не вистачає проведення якісних майстерок під час пластових сходин. Майстерки – це цікава форма занять, яка добре вписується у пластову методу гри. Саме завдяки майстеркам учасники можуть розвивати критичне мислення, дрібну моторику рук, а також свою уяву. Юнацтво, з яким були проведені майстерки, давали позитивну оцінку цій формі занять, оскільки вона урізноманітнювала їхні пластові сходини/вишколи/табори. Було виявлено також, що до майстерок із природні матеріалів (гілочки, шишки, жолуді і т.д.) діти більш охоче ставляться, а також юнацтво виявило вподобання у майструванні речей практичного застосування (підставки для олівців, подарункові коробки і т.д.) Саме такі майстерки включені у збірник «Майстерки для дівчат на сходинах та на природі».
Учасники і провід проекту, їх кількість: УПЮ – 12, УСП – 1
Результати виконання проекту, зауваги: результатом проекту є створений збірник «Майстерки для дівчат на сходинах та на природі», який допоможе юнацьким виховникам у їхній роботі із дітьми. Для того, аби сприяти справді всебічному розвитку особистості виховники повинні використовувати майстрування, як форму занять у Пласті. Завдяки майстеркам у юнацтва розвивається дуже багато рис, які є необхідними для хороших пластунів.

Пластові майстерки на сходинах та в природі
Майстерка – один із основних елементів юнацьких сходин. Пластуни майструють на сходинах, збірках, перед заходами, виготовляючи декорації, на таборах та у мандрівках. У пластовій методиці майстерки відіграють дуже важливу роль. Вдало підібрані до теми, вони допомагають краще засвоїти матеріал, а також розвивають уяву, критичне мислення та дрібну моторику рук.
Оскільки Пласт – організація, де юнацтво всебічно розвивається саме майстерки допомагають сформувати критичне мислення у дітей. Складаючи разом окремі елементи при рукоділлі, юнаки та юначки вчаться аналізувати та створювати, припускаючи як поєднання тих чи інших деталей може дати у результаті цілком нову конструкцію.
Майстерки розвивають пам’ять, адже виконуючи одну і ту ж дію декілька разів юнацтво запам’ятовує алгоритми, щоб згодом повторити ще раз.
Майстерка, яка підходить до теми сходин допомагає краще засвоїти отриману інформацію. Наприклад, майстрування рук із піднятими трьома пальцями вгору служать чудовою візуалізацією при обговоренні пластового привіту СКОБ.
Використовуючи майстерки у різних видах пластової діяльності, можна урізноманітнити подачу інформації, візуалізувати її, а також посприяти кращому її засвоєнню.
Цей збірник допоможе юнацьким виховникам, комендантам таборів та інструкторам вишколів внести різноманіття у діяльність їхніх юнаків та юначок.

Майстерки із паперу
Об’ємна аплікація
Вік: 11-13 років
Необхідні матеріали: кольоровий папір, нитка, ножиці, клей, альбомний аркуш або лист щільного білого картону, чорний олівець.
Час виконання: 20 – 30 хв.
Хід виконання: Для початку необхідно обрати композицію, яку будемо робити і тоді приступати до роботи. Для композиції, поданої нижче, спочатку необхідно зробити хмаринку. Малюємо на альбомному аркуші або на аркуші щільного білого картону хмару, вирізаємо її по контуру. Тепер приступаємо до виготовлення крапель дощу. Малюємо на кольоровому папері, наприклад, червоного кольору, три краплі однакового розміру, вирізаємо їх. Кожну крапельку складаємо вдвоє. Тепер ми повинні склеїти між собою бічні сторони всіх трьох крапельок, причому між ними в центрі потрібно пропустити ниточку. На одній нитці можна зробити три-чотири великі краплі одного кольору. Також з допомогою об’ємної аплікації можна робити різні композиції, якими можна оздоблювати світильники, меблі і т.д.

Метелики
Вік: 12 – 16 років
Необхідні матеріали: кольоровий папір квадратної форми
Час виконання: 10 хв.
Хід виконання
На зображеннях подані детальні покрокові інструкції із виконання виробу.

Подарункова коробка
Вік: 13 – 17 років
Необхідні матеріали: картон, роздруковані макети коробочок
Час виконання: 10 – 15 хв.
Хід виконання
Нижче подані схеми різноманітних подарункових коробочок. Їх необхідно роздрукувати на картоні та зробити 1 макет, від якого юнацтво зможе підмальовувати коробки на картон. (Макети великого розміру у додатку 1)

Іриси з гофрованого паперу та цукерок
Вік: 13 – 17 років Необхідні матеріали: гофрований папір бузкового і фіолетового кольорів, органза або фатин жовтого кольору, шпажки дерев’яні, клейовий пістолет, тейплента, цукерки.
Час виконання: 20 – 30 хв.
Хід виконання
Спочатку робимо верхні пелюстки з бузкового паперу. З прямокутника 2х7 см вирізаємо листочки,
сгруглюємо кути – 3 шт. Далі робимо нижні пелюстки (фіолетові). З прямокутника 3х5см так само вирізаємо листочки – 3шт. Можна зробити пелюстку з «вушками», але це не принципово. З органзи чи фаті ну вирізаємо квадратики 4х4см, скручуємо маленькі фунтики за допомогою клею і змочених у воді пальців. Далі вигинаємо пелюстки, як показано на малюнку. Це робиться так: вирізану і ще не розтягнуту бузкову пелюстку вигинаємо ножицями (як ми це робимо зі стрічкою, коли хочемо домогтися кудряшок), а вже потім розтягуємо пальчиками сам край пелюстки. А фіолетові пелюстки робляться, як зазвичай: спочатку розтягуємо сам край, а потім видавлюємо пальчиками серединку, як для цукерки. На фіолетовий пелюстці, на край підстави клеїмо фунтик з органзи чи фатіну (можна замість нього просто наклеїти з жовтого паперу маленький язичок). Тепер збираємо квітку. Кріпимо цукерочку до шпжки і приклеюємо бузкові пелюстки. Потім приклеюємо фіолетові пелюстки з жовтими фунтиками між бузковими пелюстками, стежачи, щоб пропорції були рівними. Коли приклеюємо пелюстки, робимо так, щоб вони обіймали стебло квітки. Ірис з гофрованого паперу і цукерок готовий!

Паперові троянди
Вік: 13 – 17 років
Необхідні матеріали: кольоровий папір, ножиці, невелика паличка
Час виконання: 20 хв.
Хід виконання
Виріжте з двостороннього кольорового паперу шість однакових кружечків. Зігніть кружечки вчетверо для того, щоб знайти середину. Тоді розігніть кружечок і складіть його так, щоб він ділився на 6 одинакових частинок. Лінії згинів наведіть олівцем, але залиште на кожному згині однакову відстань від центру до початку лінії. За проведеними лініями зробіть надрізи. На кожній пелюстці загніть всередину лівий кут. У цьому вам допоможе вушна паличка, або паличка від чупа- чупса. Переверніть заготовку і зробіть так само з іншої сторони. Коли підігнете пелюстки, продовжте один із надрізів до центру заготовки, і зробіть воронку таким чином, щоб перший пелюсток лежав на останньому, і склейте заготовку біля основи. Те ж саме зробіть ще з однією квіткою і склейте їх у центрі.

У наступних двох заготовок виріжте один сектор, щоб вийшло 5 пелюсток. І так само склейте, поклавши останні пелюстки одна на одну. Ці два кола теж склейте між собою. У останніх двох кіл виріжте по 2 пелюстки, щоб залишилося 4. Все інше робіть як і раніше. Коли всі три сектори будуть готові, просто зберіть їх разом. Відрізані пелюстки зберіть разом , підігніть куточок і скрутіть.

Деталь, яка вийшла, поміщається в центр нашої квітки. Між собою компоненти троянди акуратно фіксуються клеєм.

Троянди з паперу
Вік: 11 – 15 років
Необхідні матеріали: кольоровий папір, ножиці, простий олівець, скотч або клей.
Час виконання: 10 – 15 хвилин
Хід виконання

Якщо у вас великі аркуші паперу, то виріжте з них квадрати приблизно 10 на 10 сантиметрів, або трохи більше. У кожному квадраті необхідно намалювати олівцем спіраль. У даному випадку можна не намагатися виводити ідеально рівні контури. Акуратно, канцелярськими ножицями розріжте папір по намальованому контуру. Загніть зовнішній край спіралі і починайте скручувати її всередину, поки спіраль не закінчиться. Якщо папір досить щільний, то спіраль не повинна розкручуватися, але для надійності кінець можна зафіксувати скотчем або за допомогою клею. За таким же принципом робляться і інші квіти, стільки, скільки вам знадобитися для вашої композиції.

Літачок
Вік: 11 – 13 років
Необхідні матеріали: картон, сірникова коробка, ножиці, клей, фломастери чи олівці
Час виконання: 15-20 хв.
Хід виконання
Відрізаємо тонку смужку від картону, складаємо її навпіл і приклеюємо до сірникової коробки, як показано на малюнку. За бажанням сірникову коробку можна обклеїти кольоровим папером або розфарбувати фарбами.

Вирізаємо смужкии більші за шириною, заокруглюємо кути – це будуть крила. Крила також приклеюємо до коробки (знизу і зверху) поверх хвоста (див. малюнок).

Приступаємо до виготовлення хвоста для літака. Відрізаємо невелику смужку з картону, згинаємо в трьох місцях (див. малюнок) і приклеюємо до кінця хвоста. Тепер можна прикрасити літак пропелером, зірочками, квіточками або чим завгодно.

Об’ємні зірочки
Вік: 12 – 17 років
Необхідні матеріали: кольоровий папір, ножиці
Час виконання: 10 хв.
Хід виконання
Нам потрібна смужка паперу, довжиною близько 50 сантиметрів. (чим ширша смужка паперу, тим більшою буде зірочка. На фото ширина 2 сантиметри.) На одному кінці робимо петлю, як показано на фото. Пропускаємо короткий кінець через центр, щоб вийшов вузол. Потім треба затягнути вузол точно по ширині паперу.

Короткий кінець заправляємо в середину вузла таким чином, щоб залишився правильний п’ятикутник. Тепер обмотуємо нашу фігуру папером.

Кінчик заправляємо в отриманий “конверт”. У нас вийшов п’ятикутник з декількох шарів паперу. Щоб надати йому форму зірки, треба здавити грані до центру фігури. Робити це треба акуратно, щоб не зіпсувати.

Іграшка-веселка
Вік: 11 – 15 років
Необхідні матеріали: кольоровий папір, ножиці, макет частини іграшки, стиплер.
Час виконання:
Хід виконання
Роздрукуй та виріж шаблон деталі іграшки. (більший шаблон в додатку 2)
Щоб іграшка виглядала вишуканою та оригінальною, зроби 10 різнокольорових завитків. Для цього скріпи кілька кольорових листів паперу степлером, обведи шаблон по контуру і виріж деталі.

Збираємо іграшку. Візьми дві деталі і зачепи їх одна за одну. Теж саме зроби з іншими деталями, приєднуючи їх по черзі до двох попередніх. Коли чіпляєш кожну наступну деталь, повертай її трішки праворуч, щоб з’єднати всі деталі по кругу. Коли всі деталі скріплені з одного боку, потрібно так само з’єднати їх з іншого боку. Перевертаємо виріб і починаємо скріплювати деталі, зачіплюючи їх одна за одну.

Майстерки з тканини та ниток

Кульки з ниток
Вік: 13-17 років
Необхідні матеріали: товсті нитки, круглі повітряні кульки, клей ПВА, вазелін, крохмаль, церата
Час виконання: 20 хв
Хід виконання
Кулі-павутинки з ниток можуть бути різного розміру, тому повітряні кулі надуваємо до потрібної величини. Якщо потрібна зовсім маленька кулька, то для основи можна надути звичайний аптечний напальник. Важливо тільки зберегти кулясту форму: овальні твори втрачають свій ефект.
Можна обмотувати кулі нитками прямо на столі. Але зручніше їх підвісити на планку. У будь-якому випадку під кулями повинна бути плівка: або на столі, або на підлозі.
Обмазуємо повітряні кулі будь-якою жирною речовиною, щоб нитки можна було легко зняти. Для цієї мети прекрасно підійдуть вазелін, соняшникова олія, крем.
Готуємо клей. У мережі можна знайти безліч порад і рецептів, заснованих на особистому досвіді майстринь. Можна загалом сказати, що в чистому вигляді клей ПВА використовується рідко. У нього додають крохмаль, цукор, воду в різних пропорціях. Важливо, щоб суміш залишилася рідкою: нитки повинні повністю просочитися клейовою масою.
Відмотуємо нитку, не відрізаючи занурюємо її в клей. Потрібно, щоб нитка повністю просочилася клеєм. Якщо нитки будуть погано змочені клеєм, то куля згодом деформується. Потім цей відрізок намотуємо на повітряну кулю. Потім замочуємо наступний відрізок нитки і знову намотуємо. Намотувати можна (і потрібно) хаотично. Важливо, щоб намотування було багато.
Залишаємо кулю на добу. Якщо вони підвішені на планку, то сушка пройде легко. Кульки можна розкласти на клейонці, щоб стік клей. Але потім все ж краще підвісити їх подалі від опалювальних приладів. Для просушування потрібно не менше 8 годин, але краще залишити кулі на добу.
Коли нитки повністю висохнуть, проколюємо повітряну кульку і виймаємо її гачком або дротом. Оригінальна куля з ниток і клею майже готова. Залишилося її прикрасити (за бажанням) і повісити. Можна пофарбувати кулю в інший колір фарбою-спреєм. Ефектно виглядають золоті та срібні кулі. Можна прикрасити кулю з ниток стрічками, квітами – всім, що є під рукою.

Підставка для ручок
Вік: 14-17 років Необхідні матеріали: банка з-під кави, товсті нитки, наждачний папір, клей (розрахований на склеювання пластмаси і текстилю), матеріали для прикрашання підставки (тканина, ґудзики, стрічки, бантики, папір, бісер тощо).
Час виконання: 30 хв.
Хід виконання
Для початку ретельно підготуй банку. Якщо на ній є паперове покриття, його потрібно зняти. Далі потри банку наждачним папером. По верхньому краю банки або ж максимально близько до нього нанеси по всьому колу смужку клею. І починай щільно намотувати мотузку. Її кінчик сховай під наступними витками. Коли майже вся банка буде обмотана нитками, знову нанеси клей максимально близько до краю. Домотай мотузку на банку і кінчик сховай під витками.

Підставка майже готова. Тобі залишилося лише прикрасити її на свій смак.

Закладка для книжки
Вік: 12-15 років
Необхідні матеріали: піно-папір, фетрова тканина, ножиці, клей-пістолет, нитки, голка.
Час виконання: 30 хв.
Хід виконання
Виготов із піно-паперу шаблони у вигляді ведмежат. Орієнтуйся на малюнок. В Тебе має вийти 4 деталі: дві — тіло, 1 — животик, і ще 1 — мордочка. Живіт і мордочку виготов із фетру. На одну з деталей тіла наший животик та мордочку. За допомогою товстої нитки виший ведмежаті очі, приклей носик із піно-паперу. Склей деталі тіла, використовуючи клей-пістолет. В нижню частину тіла встав жовту смужку і склей деталі. Закладка готова!

Великодні курчата із ниток
Вік: 13-15 років
Необхідні матеріали: жовті нитки (акрил, бавовна, шерсть), круглі штучні очі (або дві чорні намистинки), червоний картон (для гребінця, лапок і дзьобика), два вирізані з картону круги, клей Момент Кристал, дріт, червоні нитки, дві чорні бісерини, червону намистинку-конус.
Час виконання: 30 хв.
Хід виконання
Візьми два круги з вирізаними серединками. Зовнішній діаметр — це розмір Твого майбутнього пташенятка, а внутрішній визначає щільність помпона. Чим більша вирізана частина — тим більше ниток можна намотати, тож і помпон вийде щільнішим.

З’єднай два круги разом і обмотай їх нитками. Якщо у Тебе помпон великий, відмотай метрів 15 ниток, згорни їх увосьмеро, і вже потім берися за роботу. Так буде набагато швидше.

Розріж нитки, як показано на фото. Ножиці повинні заходити між двох кругів. Розрізавши нитки до кінця, візьми нову нитку довжиною 20 см, обкрути її між двома картонками і зав’яжи міцніше, щоб помпон добре тримав форму.

Тепер ножицями розріж і вийми з помпона картонні кола — вони там більше не потрібні. Вирівняй помпон, розправ нитки, підстрижи в потрібних місцях, і можна йти далі.

Виріж з червоного картону гребінець і лапки. Приклей їх до курчати. Тепер приклей оченята і дзьобик, що складається з двох червоних деталей-крапельок.

Беремося за друге курчатко, яке вже вміє ходити. Зроби 2 помпона: один — маленький, і другий — трішки більший. Нитки, якими будеш обв’язувати помпони, не обрізай — вони стануть в нагоді при зв’язуванні частин тіла курчати. А тепер обріж нитки. З тоненького дроту зроби курчаті лапки: три пальчики будуть попереду і один позаду. Легенько намастивши лапки клеєм, обмотай їх червоними нитками. Приклей червону намистинку-конус. Це дзьобик курчати. На місце очей приклей дві чорні бісеринки.

Фрукти-помпони із ниток
Вік: 14-17 років
Необхідні матеріали: різнокольорові бавовняні нитки, відрізки картону, ножиці.
Час виконання: 20-30 хв.
Хід виконання
Увага! Нитки для фруктів-помпонів обирай виключно яскравих, насичених кольорів, інакше вони виглядатимуть «зіпсованими». Принцип виготовлення фруктових помпонів полягає у тому, щоб намотати нитки на картон таким чином, аби вкінці вийшла кольорова гама того чи іншого фрукта (ягоди). Для виготовлення іграшкових полуничок Тобі знадобляться червоні, зелені та білі нитки. Намотай їх на картонну підкову з двох половинок як показано на фото та, помістивши ножиці між картонками, розріж вздовж зовнішнього краю.

Далі все просто: внутрішній нерозрізаний край надійно перев’яжи зеленими нитками (Це можна зробити ще до розрізування ниток). Розправ помпон. Надай помпону вигляду полуниці, обрізавши його у потрібних місцях гострими ножицями. Щоб виготовити ківі, підготуй зелені, коричневі, білі та чорні нитки. Схема виготовлення виробів з ниток наведена нижче.

А так виготовляють шматочок кавуна та лимон.

Лялька-мотанка
Вік: 15-17 років
Необхідні матеріали: клаптик білої тканини (15х15см) для голови, кольорові клаптики тканини (9х9 см для ручок, 8х15 см для спіднички та 4х7 см для фартуха), шматочок синтепону або вати, нитки (лляні, шерстяні, бавовняні тощо), нитки муліне або трикутничок квітчастої тканини (для волосся або хустки).
Час виконання: 30-40 хв.
Хід виконання
Загорни синтепон у білу тканину, обмотай червоними нитками. За допомогою лляної нитки, або атласної стрічки зроби на обличчі мотанки сакральний хрест — спочатку вертикальну смужку, закріпивши нитки на шиї, потім — горизонтальну, зав’язавши вузлик ззаду голови.

Збери тканину для спіднички з одного боку в складки та примотай до ляльки. Нитку не обрізуй! Обмотуючи ляльку червоною ниткою від шиї до талії, примотай фартух. Тканину для рук згорни гармошкою, обмотай нитками. Примотай ручки до ляльки нитками хрест-навхрест.

На місці проділу зав’яжи нитку, а з протилежного боку моток розріж ножицями. За допомогою ниток муліне зроби лялечці волосся. Приклади до голови мотанки волосся, пригладь його та закріпи, перев’язавши ниткою на шиї. Заплети Берегині коси. Зав’яжи ляльці на голову стрічку, або одягни віночок. Шию можна прикрасити намистом.

Майстерки на природі

Камінці для клумби
Вік: 12-16 років
Необхідні матеріали: плоскі камінці, фарби гуаш, пензлики, прозорий лак (за бажанням)
Час виконання: 20 хв.
Хід виконання
Назбирайте плоских річкових камінців, висушіть їх на сонці. Візьміть камінець і починайте розмальовувати, відповідно до малюнка, який ви хочете. Після того, як розмалюєте, залиште камінці сушитися на сонці на 1 годину. Після цього можна покрити камінці прозорим лаком, тоді вони будуть довговічними і зможуть пережити дощ.

Прикраса на шию
Вік: 14-17 років
Необхідні матеріали: гілочка цікавої форми, кольорові нитки, тонкий дротик (срібний чи золотий), ланцюжок
Час виконання: 20-30 хв
Хід виконання
Візьміть у руки гілочку та дротик. Почніть із того, щоб намотати дротик на гілочку з обох кінців, залишивши на краю колечко, як показано на малюнку.
Після цього, закріпіть дротик так, щоб він не розмотався та починайте намотувати кольорові нитки на гілочку рівномірними обертами так, щоб нитки не перехрещувалися. Для кращої міцності прикраси гілочку перед тим можна змастити клеєм.
Закінчивши обмотувати прикрасу нитками, закріпіть їх, зав’язуючи вузлик, а потім за допомогою голки вузлик пропхайте під низ ниток.
Тепер залишилось найменше – зачепити ланцюжок за кіляьця із дротика і ваша прикраса готова до використання.

Картини зі спресованого листя
Вік: 14-17 років
Необхідні матеріали: аркуші паперу, спресоване листя (поставлене в книжку, зошит щонайменше на добу), клей, олівці
Час виконання: 20-40 хв.
Хід виконання
Коли ви відпочиваєте на природі займіть себе цікавим заняттям – створіть картини, які слугуватимуть прикрасою для вашого дому, а також внесуть частку природи у нього.
Назбирайте листя різноманітних рослин і за допомогою нього зможете створити незабутні картини. Приклеївши на листок, листя може слугувати волоссям, одягом та декораціями, які доповнюватимуть намальовані вами картини.
Ось приклади деяких із них.

Підставка для олівців
Вік: 13-17 років
Час виконання: 30 хв.
Необхідні матеріали: бляшана банка, клей, патички однакової довжини та приблизно однакового
діаметру, стрічка або линва, аркуш темного паперу.
Хід виконання
Бляшану банку обклейте аркушем темного паперу. Підрівняйте всі патички так, щоб вони були однакової довжини. Після цього нанесіть клей на аркуш та приклеюйте патички навколо банки так, щоб між ними не залишалося вільного простору. Тепер тісно зав’яжіть бантик на банці. Підставка для олівців готова.

Зоопарк
Вік: 11-15 років
Час виконання: 20-40 хв
Необхідні матеріали: клей, листя, гілочки сосни, туї, шкаралупки від горіхів, патички і т.д.
Хід виконання
Відпочиваючи на природі, можна урізноманітнити своє дозвілля, створивши маленький зоопарк своїми руками із підручних матеріалів. Шишки, жолуді, горіхи, патички – все це може стати у пригоді, щоб весело провести час. Назбиравши матеріалів, перегляньте картинки нижче та виберіть яких тваринок ви хочете сконструювати.

Гірлянда із шишок
Вік: 12-16 років
Час виконання: 20 хв
Необхідні матеріали: шишки, фарба, линва, пензлик, шило або груба голка.
Хід виконання
Відкрийте фарби та почніть розмальовувати кінчики шишок, як показано на малюнку. Розмалювавши усі шишки, дайте їм висохнути на сонці. Після того, як фарба висохне візьміть шило і зробіть маленькі отвори на «хвостику» кожної шишки. У ці отвори пропхайте линву так, щоб шишки були на відстані приблизно 5 см одна від одної. Гірлянда із шишок готова. Нею можна прикрашати новорічну ялинку або використовувати як елемент декору будинку чи подвір’я.

Відгуки

  1. Дякую ви дуже мені допомогли!!!

  2. Гарна підбірка, є з чим побавитись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *