Фотографія автора

Лідерство та управління в НДО

Менеджмент

Автор:  Т. Полихата

Мова: українська

Кількість сторінок: 35

Рік видавництва: 2001

Недержавні організації відіграють важливу роль у будь-якому демократичному суспільстві. їх кількість та якість роботи є еталоном розвитку суспільства. Сьогодні в Україні недержанні організації і третій сектор в цілому проходять період становлення. В роботі українських НДО виникає багато труднощів: недостатність фінансування, відсутність досвіду роботи, недостатня кваліфікація персоналу. Та чи не найважливішою проблемою є недостатнє розуміння сучасним українським суспільством важливості діяльності НДО, а похідною звідси є почуггя меншовартості — що згубно впливає на якість роботи НДО.
Як правило, початок діяльності громадських організацій — це абсолютно добровільне та неформальне об'єднання людей, які поділяють однакові цінності та бачення, людей активних, людей, які прагнуть зробити щось для інших, які мають спільний діагноз проблеми та ідею, як цю проблему вирішити. У таких групах не існує жодних формальних структур, механізмів прийняття рішень і т.ін. Багато з них залишається на тому самому рівні, і не відчуває потреби стати більш «рафінованими» в методах діяльності. Однак неминуче ця піонерська фаза діяльності організації минає, і ми стикаємось з проблемами, які з'являються перед нами внаслідок наших власних успіхів.
Однією з головних проблем, цього плану, є лідерство та управління в НДО. Працівники та керівники громадських організацій досить часто негативно ставляться до професійних методів управління. Імпровізація, спонтанність і, відповідно, пов'язані з ними непевність та хаос є для них невід'ємною від специфічної атмосфери роботи вартістю. Використання методик, які прийшли і іншого світу, світу бізнесу, видається їм загрозою для громадських організацій в плані втрати власного обличчя, відсування на другий план завдань, заради яких створювалась організація.
Однак саме фахове управління дозволяє поєднати місійність з ефективністю реалізації і є гарантією збереження винятковості громадських організацій. Загрози, які передбачають діячі громадських організацій, пов'язані прос-то-напросто з розвитком, зі здобутими успіхами. Більше людей, більше грошей, більше розмаху, більше завдань вимагають іншого стилю роботи, аніж на початку, коли наші мрії піднімали нас на три метри над землею. Якщо ми не зрозуміємо цієї необхідності — потерпимо поразку. Це стосується в однаковій мірі як окремих організацій, так і третього сектора в цілому.
Все вище сказане, всі успіхи чи поразки третього сектора у великій мірі залежать від лідерів НДО. Саме від особистості лідера, від готовності вчитись та навчати, сприймати прогресивні ідеї та змінюватись залежить рівень розвитку організації. Метою цієї праці є конспективна подача матеріалу, що дав би поштовх лідерам НДО задуматись над важливістю своєї місії, задуматись над значенням впливу лідера-керівника на працю організації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Оцінка *